D. Gailiaus ir G. Radzevičiaus susikibimu pažymėtame mače „Rytas“ išvargo pergalę Klaipėdoje

Du kėlinius uostamiestyje problemų turėjęs Vilniaus „Rytas“ (4-1) jas išsprendė trečiajame ketvirtyje. Ketvirtajame kėlinyje iš rankų neišleista vilniečių pergalė pažymėta komandos lyderio geriausiu sezono pasirodymu.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai šeštadienį po permainingos „Betsafe-LKL“ rungtynėse išvykoje 89:81 (24:17, 13:19, 30:12, 22:33) įrodė pranašumą prieš Klaipėdos „Neptūną“ (1-4).

Sostinės ekipą į priekį vedė nesulaikomai rungtyniavęs Ivanas Buva. Kroatas per 25 minutes pelnė 29 taškus, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Po krepšiais varžovus terorizavęs aukštaūgis sužaidė rezultatyviausią sezono mačą. Jo karjeros „Betsafe-LKL“ čempionate rekordas yra 32 taškai.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Neptūnas“ dar pirmavo 40:39, tačiau „Rytas“ spurtavo 11:0 ir pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą 50:40. Netrukus svečiai surengė dar vieną spurtą 13:2 bei pradėjo varžovų triuškinimą 67:46.

Vis dėlto Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai, ketvirtojo kėlinio pradžioje atsilikinėję 48:70, nepasidavė. „Neptūnas“ įspūdingai pakilo į lemiamą šturmą ir paskutinę minutę prisivijo „Rytą“ 81:85, tačiau laiko išsigelbėti nepakako.

Paskutinėmis mačo minutėmis prasiveržė krepšininkų emocijos. Iš pradžių apsistumdė Deividas Gailius ir Gytis Radzevičius, o juos išskyrę teisėjai skyrė krepšininkams po nesportinę pražangą.

Likus žaisti 7 sekundes apsistumdė ir Arnas Butkevičius bei Klaidas Metrikis. Pirmasis buvo nubaustas nesportine, o antrasis – diskvalifikacine pražanga.

„Rytas“: Ivanas Buva 29, Gytis Radzevičius 13, Mindaugas Girdžiūnas 12, Vaidas Kariniauskas 10 (6 rez. per.).

„Neptūnas“: Deividas Gailius 23, Edgaras Želionis 13, Žygimantas Janavičius (6 atk. kam., 8 rez. per.) ir Benas Griciūnas (6 atk. kam.) – po 10.