D. Sabonis NBA pasiekė naują atkovotų kamuolių rekordą

Prieš Indianos „Pacers“ (8-6) išvyką į Brukliną buvo abejonių, ar Domantas Sabonis dėl dešiniojo klubo sumušimo pasirodys ant parketo, tačiau lietuvis ne tik rungtyniavo, bet ir pagerino asmeninį atkovotų kamuolių rekordą Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA).

Aarono Holiday ir D. Sabonio vedama „Pacers“ išvykoje 115:86 (18:18, 41:17, 25:33, 31:18) sutriuškino be traumuoto Kyrie Irvingo žaidusią Bruklino „Nets“ (5-8).

Aukštaūgis iš Lietuvos ant parketo praleido 29 minutes ir per jas pelnė 16 taškų (7/14 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 18 kamuolių ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Ankstesnis D. Sabonio atkovotų kamuolių rekordas buvo 17, o tokį rodiklį šį sezoną jis buvo užfiksavęs jau du sykius.

18 atkovotų kamuolių yra geriausias „Pacers“ krepšininko pasiekimas nuo 2015-ųjų Davido Westo pasiekimo, o išvykos rungtynėse paskutinį kartą daugiau atkovoti kamuolių pavyko tik 2009-aisiais Troy Murphy.

Tai buvo jau aštuntasis paeiliui D. Sabonio dvigubas dublis NBA.

Dvikovos lūžis įvyko antrajame kėlinyje, kurį svečiai pradėjo spurtu 11:0 (29:18), o iš viso laimėjo 41:17 (59:35) ir po tokio smūgio „Nets“ atsigauti nebesugebėjo.

„Pacers“ gretose, kuri rungtyniavo be Victoro Oladipo, Jeremy Lambo ir Malcolmo Brogdono, rezultatyviausiai žaidė ir asmeninius karjeros rekordus gerino Aaronas Holiday, pelnęs 24 taškus (6/12 dvit., 4/7 trit.) ir atlikęs 13 rezultatyvių perdavimų.

Šeimininkų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Spenceris Dinwiddie. Snaiperis per 33 minutes įmetė 28 taškus (5/13 dvit., 4/8 trit., 6/7 baud.) ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

„Nets“: Spenceris Dinwiddie 28 (8 rez. perd.), Garrettas Temple'as ir Jarrettas Allenas (12 atk. kam.) po 10.

„Pacers“: Aaronas Holiday 24 (4/7 trit., 13 rez. perd.), Justinas Holiday 20 (4/6 trit.), T.J. Warrenas 19, Domantas Sabonis 16 (18 atk. kam.), Nazas Mitrou-Longas 12.