Jau mažiausiai ketverius metus Lietuvos krepšinio sirgaliai grandų nervų gadintojų vaidmenį priskiria Klaipėdos „Neptūnui“, tačiau šįmet eilėje prie LKL medalių stovės ir klubas iš Panevėžio.
Visiškai naujai surinkta komanda stebėtinai greitai rado bendrą kalbą. Per 13 rungtynių Kazio Maksvyčio auklėtiniai sugebėjo pasiekti 10 pergalių, o toks rezultatas „Lietkabeliui“ LKL čempionate leidžia rikiuotis antroje turnyrinės lentelės vietoje. Ar gali būti geriau?
Gali, įsitikinęs Darjušas Lavrinovičius. Su tinklalapiu „BasketNews.lt“ bendravęs 37-erių metų veteranas užsiminė, kad jo ekipa po vasaros pokyčių tikėjosi tapti konkurencinga.
„Be jokios abejonės, kad mes tikėjomės būti konkurencingi, tačiau tokie rezultatai tikrai geri. Labai džiaugiuosi už komandą ir visus žaidėjus, kad visiems gerai sekasi. Kol kas daugiau nėra ką pridurti. Galbūt kartais norisi geriau, bet jau nereikia varyti Dievo į medį. Viskas gerai“, – sakė D. Lavrinovičius.
Tiesa, žvelgiant į netolimą praeitį, galima pastebėti, kad „Lietkabelio“ padėtis galėjo būti netgi dar geresnė. Jei pralaimėjimą Vilniaus „Lietuvos rytui“ galima vadinti dėsningu, tai pralaimėtuose kovose su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ ir Utenos „Juventus“ būtent panevėžiečiai buvo laikomi tvirtais favoritais.
Vis dėlto, minėtos duobės „Lietkabelio“ paraiškos kautis dėl vietos ant LKL pjedestalo neatima. O Panevėžio dar turi rezervų – tai tas pats Darjušas, kuris sezono pradžią praleido dėl nugaros skausmų.
„Niekam ne paslaptis, jog Darjušas talentingiausias iš mūsų aukštaūgių ir jo buvimas arba nebuvimas atsilieps komandai“, – rugsėjo mėnesį, vos sužinojęs apie D. Lavrinovičiaus traumą, kalbėjo „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris K. Maksvytis.
Priverstinis Brolio poilsis truko kiek ilgiau nei mėnesį, kol pasveikęs Darjušas pagaliau sugrįžo į aikštelę. Kol kas LKL pirmenybėse jo startas vangokas – vidutiniškai po 4 renkami taškai ir po 2,8 atkovoto kamuolio.
„Viskas kol kas neblogai, jaučiu, kad po truputį sportinė forma gerėja. Aišku, kol kas ji nėra pati geriausia, bet viskas gerėja. Šiuo atveju patys geriausi vaistai yra laikas. Sportuojame ir tikiuosi, kad viskas bus gerai“, – sakė puolėjas.
Vid dėlto sezono starte „Lietkabelio“ komandoje Darjušą buvo kam pavaduoti. Tai sėkmingai darė ne kas kitas, o jo brolis Kšištofas.
Antrą jaunystę šį sezoną išgyvenantis krepšininkas LKL čempionate vidutiniškai renka po 13,2 taško ir atkovoja po 4,2 kamuolio. Kšištofas ne kartą buvo pripažintas naudingiausiu savaitės krepšininku bei susišlavė naudingiausio lapkričio žaidėjo laurus.
Paprašytas įvertinti Kšištofo pasirodymą, Darjušas su pasimėgavimu atsiduso – gerų žodžių broliui jam negaila.
„Brolis visada gerai žaidžia. Jis dabar pasiekęs gerą sportinę formą, neturi traumų, jis tikrai gerai pasirodo. Per šiuos mėnesius jis buvo tikru komandos lyderiu. Brolis komandai padarė tikrai labai daug“, – neabejojo Darjušas.
Subalansuotai „Lietkabelio“ žaidimo mechanizmas veikia ir Europos taurės turnyre, kur su trimis pergalėmis ir tiek pat pralaimėjimų panevėžiečiai A grupėje žengia treti ir bilietą į kitą etapą savo kišenėje jau turi.
Apetitas kyla bevalgant? Ne, D. Lavrinovičius įsitikinęs, kad „Lietkabelis“ į aiškius tikslus antrajame turnyro etape taip pat nesiorientuos. Tikslas – kova dėl kiekvienos pergalės.
„Na, mūsų tikslas grupėje užimti kuo aukštesnę vietą, taigi konkrečių užduočių nėra. Dabar turime laimėti prieš „Nižnij Novgorod“ komandą, vėliau turėsime mačą ir su Gran Kanarijos komanda. Šiuo metu mūsų tikslas yra laimėti kiekvienas rungtynes“, – sakė D. Lavrinovičius.
Naujausi komentarai