Dramatiškame ketvirtfinalyje Lietuvos devyniolikmečiai nusileido Prancūzijos krepšininkams

Lietuvos jaunimo (U19) rinktinė baigė kovą dėl medalių pasaulio jaunimo čempionate. Gedimino Petrausko auklėtiniai turnyro ketvirtfinalyje 79:84 (21:15, 14:18, 16:20, 18:16, 10:15) po dramatiškos kovos, pareikalavusios pratęsimo, nusileido bendraamžiams iš Prancūzijos.

Tiesa, pasaulio čempionatas mūsiškiams dar nesibaigė – rytoj lietuviai rungtynėmis su Serbijos-Argentinos mačo pralaimėtoju pradės kovą dėl 5-osios vietos.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo lietuviai, po pirmojo kėlinio pirmavę 21:15. Įpusėjus antrajam kėliniui, rezultatas buvo lygus – 25:25. Visgi komandoms išėjus ilsėtis į rūbines, švieslentėje degė skaičiai, byloję apie nežymų lietuvių pranašumą – 35:33.

Po pertraukos Prancūzijos devyniolikmečiai startavo geriau, tačiau savo atsakymų rado ir lietuviai – 42:44. Tokiu pat skirtumu mūsiškiai atsiliko prieš lemiamas dešimt minučių – 51:53.

Užsivedę Lietuvos krepšininkai ketvirtojo kėlinio pradžioje perėmė iniciatyvą į savo rankas – 62:57. Netrukus prancūzai vėl atstatė lygybę, o švieslentėje degė keturi šešetai – 66:66. Tuomet M. Rubštavičiaus tolimas metimas lietuvius truktelėjo į priekį, tačiau pradėjus tiksėti paskutinei minutei tuo pačiu atsakė ir priešininkai – 69:69.

Likus žaisti 3,5 sekundės Augustas Marčiulionis išleido kamuolį už ribų, o po minutės pertraukėlės atliktas prancūzų metimas įskaitytas nebuvo – komandos keliavo į pratęsimą.

Pratęsimas mūsiškiams prasidėjo labai sunkiai – per daugiau nei tris minutes į varžovų aštuonis taškus lietuviai neatsakė nei vienu – 69:77. Atsitiesti jau nepavyko – nusileista 79:84.

Lietuva: Ąžuolas Tubelis 19, Mantas Rubštavičius ir Dominykas Stenionis po 14, Augustas Marčiulionis 9, Hubertas Pivorius 6.

Prancūzija: Matthew Strazelis 23, Victoras Wembanyama 20, Lucas Ugolinas 11, Clementas Frischas 10, Armelis Traore 6.