Dvi iš dviejų: I. Brazdeikio tempiama rinktinė vargo su estais

Alytuje apsilankiusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė laimėjo dar vieną mačą pasirengimo Europos čempionatui cikle.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai 90:88 (22:19, 23:16, 28:27, 17:26) palaužė Estiją.

Likus mažiau nei 2 minutėms Lukas Lekavičius suteikė lietuviams 9 taškų persvarą (87:78). Tuomet estai kilo į šturmą – po Matthiaso Tasso dvitaškio svečiai priartėjo iki 4 taškų (85:89).

Kitoje atakoje lietuviai išeikvojo 7 sekundes ir tada estai nusiuntė Gytį Masiulį mesti baudų. Puolėjas pataikė tik vieną baudą, o kitoje aikštės pusėje Kristianas Kullamae pataikė iš toli (90:88).

Nepaisant to, buvo likusios vos 4 sekundės, tad estai rimčiau į pergalę kabintis negalėjo.

Prieš savaitę ekipos susitiko Klaipėdoje ir tada lietuviai laimėjo dviženkliu pranašumu – 84:70. Abi ekipos dalyvaus Europos čempionate, kuris startuoja rugsėjo 1 d.

Lietuviams pasirengimo cikle lieka penkerios kontrolinės rungtynės. Taip pat Maksvyčio auklėtiniai rugpjūčio 24 ir 27 d. žais 2023 m. pasaulio čempionato atrankos lango mačus.

Lyginant su pirmuoju maču, Maksvytis sudėtyje padarė vieną pakeitimą – vietoje Mariaus Grigonio žaidė Ignas Brazdeikis. Kaip ir Klaipėdoje, ant suolo liko Jonas Valančiūnas, Domantas Sabonis ir Mindaugas Kuzminskas.

I. Brazdeikis per 24 minutes surinko 16 taškų (5/9 dvit., 1/4 trit., 3/3 baudų), 4 rezultatyvius perdavimus, 5 atkovotus kamuolius, 2 perimtus kamuolius, 2 pražangas ir 21 naudingumo balą.

Estai šiame mače vertėsi be vidurio puolėjo Maiko Kotsaro ir gynėjo Kerro Kriisos.

Svečius antrą mačą iš eilės paskui save tempė Panevėžio „Lietkabelio“ naujokas K. Kullamae. Šįsyk jis per 27,5 minutės surinko 23 taškus (4/7 dvit., 5/8 trit.), 3 rezultatyvius perdavimus ir 5 atkovotus kamuolius.

Klaipėdoje K. Kullamae pasižymėjo 16 taškų, 10 rezultatyvių perdavimų ir 4 atkovotais kamuoliais.

Estai šiame mače pataikė 14 tritaškių iš 30 bandymų, kai lietuviai – 5 iš 21.

Nuo pirmųjų rungtynių akimirkų estai signalizavo, kad nebus taip lengva kaip Klaipėdoje. Po sėkmingos atkarpos varžovai įgijo 6 taškų pranašumą (19:13).

Po šaltu dušu įmesti lietuviai nesutriko ir atsakė spurtu 9:0 (22:13). Po I. Brazdeikio dėjimo pranašumas buvo šoktelėjęs iki 15 taškų (42:27), bet estai į rūbinę išėjo kiek geresnėmis nuotaikomis (45:35).

Visą trečiąjį kėlinį dviženkliu pranašumu pirmavę lietuviai strigti pradėjo lemiamame ketvirtyje. Niekaip estų tritaškių neišsprendę Maksvyčio auklėtiniai leido varžovams pavojingai priartėti, bet pergalės iš rankų neišleido.

Lietuva: Ignas Brazdeikis 16 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Lukas Lekavičius 15 (2/2 trit., 5/5 baudų), Laurynas Birutis 12 (4/4 dvit.), Martynas Echodas 10 (8 atk. kam.), Eigirdas Žukauskas 8, Arnas Butkevičius ir Donatas Tarolis po 7.

Estija: Kristianas Kullamae 23 (5/8 trit.), Kasparas Treieris 20, Janari Joesaaras 12, Matthiasas Tassas 11.

Utenos jonelis

Utenos jonelis portretas
Nieko is sios komandos nebus.

As

As portretas
Puikiai mato aikste,ka negalima pasakyti apie kitus liuzerius,o aplamai nieko gero is trenerio ,bus eilinis pralaimejimas