Dviejų pratęsimų trileryje K. Pangoso traukiama „Zenit“ ekipa palaužė CSKA

Antrajame pratęsime siautėjusi Sankt Peterburgo „Zenit“ išlygino VTB Vieningosios lygos pusfinalio serijos su Maskvos CSKA rezultatą.

Xavi Pascualio auklėtiniai po 50 minučių kovos namuose 107:104 (15:18, 16:21, 20:20, 24:16, 12:12, 20:17) įveikė CSKA.

Serijos iki 3 pergalių rezultatas tapo 1-1.

Visgi per pirmąsias dvejas rungtynes „Zenit“ prarado namų aikštės pranašumą. Kiti du mačai vyks Maskvoje ir jeigu juos laimės CSKA, serija į Sankt Peterburgą nebegrįš.

Nugalėtojams Kevinas Pangosas per 41 minutę pelnė 27 taškus (7/12 dvit., 3/8 trit., 4/4 baudų), atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo balus.

Artūras Gudaitis dėl traumos vis dar nežaidė.

CSKA neišgelbėjo įspūdingai žaidęs Willo Clyburno ir Tornikės Šengelijos duetas. Amerikietis pelnė 28 taškus (6/11 dvit., 3/10 trit., 7/7 baudų), o kartvelas pridėjo 27 taškus (4/8 dvit., 4/5 trit., 7/8 baudų).

Antrąjį pratęsimą „Zenit“ pradėjo uraganiniu puolimu. Alexas Poythressas ir Willas Thomasas pataikė po dvitaškį, Billy Baronas smeigė tritaškį, Kevinas Pangosas pridėjo baudą, o 69 sekundžių atkarpą 8:0 laimėjęs „Zenit“ atitrūko 95:87.

Prasidėjus paskutinei antrojo pratęsimo minutei Johannesas Voigtmannas pasižymėjo dvitaškiu ir CSKA skirtumą sumažino iki 3 taškų (99:102), o dvitaškį su pražanga pelnęs Willas Clyburnas – iki 2 taškų (102:104).

Visgi „Zenit“ patempė Pangosas, kuris likus 14 sekundžių pataikė dvitaškį ir persvarą padvigubino (106:102).

Mačo pabaigoje Billy Baronas įmetė vieną baudą (107:102), o Voigtmanno taškai situacijos nebepakeitė.

Dar trečiojo kėlinio pabaigoje „Zenit“ turėjo 12 taškų deficitą (45:57), bet tuomet Pascualio kariauna spurtavo 14:2 ir ketvirtojo kėlinio pradžioje rezultatas jau buvo lygus (75:75).

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje Kevinas Pangosas pelnė penkis taškus iš eilės ir prasidėjus priešpaskutinei minutei „Zenit“ išvedė į priekį (72:70).

Tornikė Šengelija atsakė taikliomis baudomis ir rezultatą išlygino (72:72), bet Pangosas pataikė dar vieną dvitaškį, Andrejus Zubkovas įmetė vieną baudą ir likus 13 sek. „Zenit“ pirmavo 75:72.

Tiksint paskutinėms ketvirtojo kėlinio sekundėms Šengelija smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą, o po netaiklaus Billy Barono tritaškio komandos turėjo žaisti pratęsimą.

Sužaidus pusę pirmojo pratęsimo „Zenit“ turėjo 4 taškų persvarą (82:78), bet Darrunas Hilliardas ir Willas Clyburnas pataikė po dvi baudas, Clyburnas pridėjo dvitaškį ir CSKA jau pirmavo (84:82).

Poythressas likus 46 sekundėms rezultatą išlygino (84:84), tą patį po Clyburno tritaškio padarė Baronas, kuris likus 15 sek. pataikė visas tris baudas (87:87).

Pirmajame pratęsime Clyburnas pelnė 9 iš 12 CSKA taškų.

Trečiasis serijos mačas šeštadienį vyks Maskvoje.

„Zenit“: Kevinas Pangosas 27 (7/12 dvit., 9 rez. perd.), Billy Baronas 20 (4/10 trit.), Alexas Poythressas 15 (8 atk. kam.), Tarikas Blackas ir Willas Thomasas po 10.

CSKA: Willas Clyburnas 28 (6/11 dvit., 3/10 trit., 7/7 baudų), Tornikė Šengelija 27 (4/5 trit., 7/8 baudų), Danielis Hackettas 17, Michaelas Ericas 11, Darrunas Hilliardas 10.