Emocingame mače Garliavoje – vėl stipresnės studentės

2015-02-10 19:15
"Hoptrans-Sirenų" klubo nuotr.

Beveik šimtas garliaviškių, antradienio vakarą susirinkusių Garliavos sporto centre, tapo emocingos dviejų Kauno ekipų dvikovos liudininkais. Pergalę, kaip ir prieš mėnesį, po atkaklios kovos įsirašė vienos Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) favoričių „Aistės-LSU-Paradis“ krepšininkės.

Jos svečių arenoje 68:57 pranoko „Hoptrans-Sirenas“. Tai buvo jau ketvirtoji šį sezoną studenčių pergalė prieš Kauno rajono atstoves.

Prieš rungtynes „Sirenos“ sulaukė joms itin reikalingo papildymo. Žaidėjų stygių jaučiančią ekipą papildė 24 metų 177 cm ūgio Indrė Mikėlėnaitė iš Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ klubo. Vis dėlto naujokės debiutas nebuvo sėkmingas. Gynėja, šį sezoną LMKL pirmenybėse per mačą vidutiniškai įmetusi 8,9 taško ir atkovojusi 4,1 kamuolio, naujoje komandoje startavo pramesdama visus 5 metimus iš žaidimo, nepelnydama nė taško bei surinkdama neigiamą ( – 3) naudingumo koeficientą.

Nepaisant šių sunkumų, šeimininkės dvikovą pradėjo itin ryžtingai. Patikima gynyba joms leido atitrūkti 21:13. Akvilės Baronėnaitės vedamos „Hoptrans-Sirenos“ antrajame kėlinyje netruko įgyti dviženklę persvarą – 28:18.

Nors abi ekipos rėmėsi tik 7 žaidėjomis, jos palaikė gan aukštą žaidimo spartą. Studentės, Lauros Svarytės ir Gretos Tamašauskaitės pastangų dėka, prisivijo – 32:32. Trečiajame kėlinyje „Sirenos“ vėl parodė nagus ir, spurtavusios 7:0, atsiplėšė 43:38.

„Jūs leidžiate varžovėms taikytis visą savaitę!”, - per minutes pertraukėlę plyšavo “Aisčių“ treneris Ričardas Maceina.

Jo auklėtinės prašymą suprato. Viešnios suaktyvino gynybą, snaiperė Jolanta Marmienė pažėrė keletą tritaškių, o aukštaūgė Monika Petrauskaitė – dvitaškių, ir LSU komanda perėmė žaidimo kontrolę. Ketvirtasis kėlinys virto jų pergalingu žygiu – 21:7.

„Ačiū už pamokas!”, - po mačo spausdamas ranką varžovų strategui padėkojo „Sirenų“ vairininkas Linas Šalkus.

Nugalėtojoms daugiausia taškų pelnė: M.Petrauskaitė (10 atk. kam.) 19, J.Marmienė (8 atk. kam., 8 kld.) 16, L.Svarytė 14, N.Skadaitė (8 rez. perd.) 9.

„Hoptrans-Sirenoms“: A.Baronėnaitė 25, R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė 15, K.Balčiūnaitė (10 atk. kam., 6 rez. perd.) 9, R.Knyzaitė 6.

Prasidėjus paskutiniam, 4-ajam reguliariojo sezono ratui, „LSU-Aistės-Paradis“ ekipa, pasiekusi 13-ąjį laimėjimą per 22 mačus išsaugojo 3-ąją turnyro lentelės poziciją. „Sirenos“, su 10 pergalių ir 12 nesėkmių, liko 6-os iš 8 ekipų.