Itin nerezultatyviai žaidęs "Žalgiris" turėjo pripažinti "Anadolu Efes" pranašumą

2014-12-04 20:25

Vėlų ketvirtadienio vakarą Kauno "Žalgiris" savo aikštėje žaidė Eurolygos savaitės rungtynes su Stambulo "Anadolu Efes" krepšininkais. Prastai rungtyniavę kauniečiai nusileido puikią gynybą pademonstravusiems svečiams 57:66 ( 2:16, 18:16, 16:16, 21:18) ir patyrė ketvirtąjį pralaimėjimą. "Anadolu Efes" iškovojo šeštąją pergalę.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Mačas prasidėjo labai nerezultatyviai, nė viena komanda negalėjo pelnyti taškų. Sužaidus daugiau nei tris minutes rezultatas vis dar buvo 0:0.

Tik 4-ąją minutę pagaliau pataikė Stratos Perperoglou.

5 min. po Okteno Ulubay metimo "Anadolu Efes" pirmavo 0:4. Žalgiriečiai per pusę pirmojo kėlinio nepelnė nė taško.

6 min. po S.Perperoglou metimo svečiai pirmavo jau 0:9.

"Žalgiris" pirmuosius du taškus pelnė tik 8 min. Tai padarė Paulius Jankūnas - 2:9.

10 min. po Donnie McGratho tritaškio Turkijos ekipa įgijo 14 taškų persvarą - 2:16.

Klaikiai žaidęs "Žalgiris" pirmąjį kėlinį tokiu rezultatu ir pralaimėjo. Kas gali prisiminti, kada LKL čempionai per kėlinį pelnė tik 2 taškus?

Antrasis kėlinys. 11 min. Kauno krepšininkai atsilikinėjo 2:18.

12 min. pataikė Artūras Gudaitis - 4:18. 14 min. dvi baudas įmetė Robertas Javtokas - 6:18.

Antrojo kėlinio viduryje Artūras Milaknis tritaškiu "Žalgirio" atsilikimą sumažino iki 9 taškų - 9:18.

17 min. Dontaye Draperis tolimu šūviu svečių persvarą padidino iki 14 taškų - 9:23.

18 min. dvi baudas įmetė Edgaras Ulanovas - 15:25.

19 min. iš toli pataikė Milko Bjelica - 15:28. 20 min. "Anadolu Efes" įgijo 14 taškų persvarą - 16:30.

Komandos išėjo ilsėtis Gintaro Krapiko auklėtiniams atsiliekant 20:32.

Per pirmuosius du kėlinius žalgiriečiams daugiausia taškų pelnė P.Jankūnas (8), svečiams - D.Draperis (12).

Trečiasis kėlinys. Po pertraukos tritaškį pataikė O.Ulubay - 20:35.

26 min. kauniečiai atsilikinėjo 26:42.

27 min. po P.Jankūno baudų metimų komandas skyrė 14 taškų - 32:46.

Po trijų kėlinių "Žalgiris" atsilikinėjo 36:48.

Ketvirtasis kėlinys. Ir ketvirtasis kėlinys prasidėjo nerezultatyviai. 32 min. "Anadolu Efes" krepšininkai pirmavo 14 taškų persvara - 36:50.

33 min. tritaškį švystelėjo Jamesas Andersonas - 39:50.

Ketvirtojo kėlinio viduryje po Luko Lekavičiaus ir J.Andersono tritaškių G.Krapiko auklėtiniai gerokai priartėjo prie svečių - 46:52. Tačiau tuoj pat iš toli pataikė ir M.Bjelica - 46:55.

37 min. Turkijos komanda turėjo 10 taškų persvarą - 47:57.

38 min. tritaškį pataikė J.Andersonas - 50:57.

39 min. aikštės šeimininkai atsilikinėjo 50:61.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 39 sek. J.Andersonas "Žalgirio" atsilikimą sumažino iki 6 taškų (55:61). Tačiau daugiau padaryti LKL čempionai neįstengė, jie pralaimėjo 57:66.

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: J.Andersonas 18, P.Jankūnas 13, R.Javtokas 6, E.Ulanovas 6, A.Gudaitis 5, A.Milaknis 5, L.Lekavičius 3, D.Songaila 1.

„Anadolu Efes“: D.Draperis 14, S.Perperoglou 13, D.McGrathas 12, M.Bjelica 10.

Situacija prieš rungtynes

Pergalės. "Žalgiris" Eurolygos turnyre iškovojo keturias pergales ir patyrė tris pralaimėjimus. "Anadolu Efes" savo sąskaitoje turi penkias pergales ir du pralaimėjimus. "Žalgiris" pirmąjį mačą Madride 71:80 pralaimėjo "Real" komandai, o vėliau iškovojo tris pergales iš eilės - savo aikštėje 97:63 sutrypė Žemutinio Naugardo "Nižnij Novgorod" ekipą, išvykoje 65:62 palaužė Stambulo "Anadolu Efes" komandą ir Sporto Halėje 77:71 nugalėjo Kazanės "Unics" krepšininkus. Vėliau kauniečiai išvykoje 80:92 pralaimėjo Sasario "Dinamo" krepšininkams, savo aikštėje 66:68 nusileido "Real" komandai, o praėjusią savaitę išvykoje 61:55 patiesė "Nižnij Novgorod" ekipą. "Anadolu Efes" įveikė Kazanės "Unics" (82:76), du kartus Sasario "Dinamo" (82:75 ir 85:62), "Nižnij Novgorod" (76:66) ir "Real" (75:73), o pralaimėjo "Žalgiriui" (62:65) ir "Unics" (64:67).

Rezultatyviausi. Per septynerias Eurolygos rungtynes "Žalgiriui" daugiausia taškų pelnė amerikietis Jamesas Andersonas (114), Artūras Milaknis (68), Paulius Jankūnas (63), Robertas Javtokas (49) ir  Edgaras Ulanovas (44).