Europos taurė: "Lietuvos rytas" svečiuose parklupdė Jeruzalės "Hapoel" krepšininkus

2014-11-12 18:20
V.Skaraičio/BFL nuotr.

Trečiadienį Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai svečiuose žaidė Europos taurės turnyro rungtynes su Jeruzalės "Hapoel" (Izraelis) komanda. Vilniečiai nugalėjo rezultatu 81:70 (21:14, 22:16, 19:14, 19:26). "Lietuvos rytui" tai buvo ketvirtoji pergalė, o "Hapoel" patyrė ketvirtąją nesėkmę.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Rungtynės prasidėjo Gedimino Oreliko tritaškiu. 3 min. vilniečiai pirmavo 4:5.

Pirmojo kėlinio viduryje Yohamas Halperinas pirmą kartą persvėrė rezultatą "Hapoel" naudai - 8:7. Tačiau netrukus pataikė Adas Juškevičius - 8:9.

8 min. rezultatas buvo lygus - 8:8.

9 min. "Lietuvos rytas" turėjo 4 taškų persvarą - 12:16. Netrukus Martynas Gecevičius svečių persvarą padidino iki 7 taškų - 12:19.

Po pirmojo kėlinio Virginijaus Šeškaus auklėtiniai pirmavo 14:21.

Antrasis kėlinys. Antrojo kėlinio pradžioje Mindaugas Lukauskis tritaškiu "Lietuvos ryto" persvarą padidino iki 10 taškų - 14:24.

13 min. po dar vieno M.Lukauskio tolimo šūvio ekipas skyrė 11 taškų - 16:27.

17 min. vilniečiai pirmavo 26:36. 18 min. po Derwino Kitcheno metimo aikštės šeimininkai priartėjo - 30:36.

19 min. po "Lietuvos ryto" legionieriaus Billy Barono tritaškio svečiai vėl atitrūko - 30:41. Antanas Kavaliauskas svečių persvarą dar labiau padidino - 30:43. Esant tokiam rezultatui komandos išėjo ilsėtis.

Per pirmuosius du kėlinius "Lietuvos rytui" daugiausia taškų pelnė A.Juškevičius (10) ir M.Lukauskis (8), aikštės šeimininkams - Lioras Eliyahu (8).

Trečiasis kėlinys. 23 min. "Lietuvos rytas" pirmavo 35:46.

25 min. G.Orelikas tolimu metimu Vilniaus komandos persvarą padidino iki 14 taškų - 37:51.

Trečiojo kėlinio viduryje po B.Barono tritaškio "Lietuvos rytas" nutolo - 39:54.

27 min. vilniečiai pirmavo 42:56.

29 min. G.Orelikas svečių persvarą padidino iki 17 taškų - 44:61. Po trijų kėlinių "Hapoel" atsilikinėjo 44:62.

Ketvirtasis kėlinys. "Lietuvos rytas" ir ketvirtojo kėlinio pradžioje neatsipalaidavo. Vilniečiai pirmavo 46:64, 50:69.

36 min. V.Šeškaus auklėtiniai turėjo 15 taškų persvarą - 57:72.

Vis dėlto mačo pabaigoje svečiai truputį atsipalaidavo. Aikštės šeimininkai tuo pasinaudojo ir ėmė mažinti atsilikimą.

37 min. "Hapoel" krepšininkai sumažino atsilikimą iki 9 taškų - 63:72.

39 min. D.Kitchenas aikštės šeimininkų atsilikimą sumažino iki 6 taškų - 68:74. Tada pataikė G.Orelikas - 68:76.

40 min. vilniečiai pirmavo 70:77, o rungtynes laimėjo 70:81.

Rezultatyviausi

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas 16, Adas Juškevičius 13, Antanas Kavaliauskas 13, Billy Baronas 12, Mindaugas Lukauskis 9, Travisas Leslie 7.

„Hapoel“: Donta Smithas 23, Josephas Jonesas, Derwinas Kitchenas 12, Lioras Eliyahu 9.

Situacija prieš rungtynes

Pergalės. "Hapoel" Europos taurės turnyre iškovojo vieną pergalę ir patyrė tris pralaimėjimus, "Lietuvos rytas" tris kartus laimėjo ir kartą paliko aikštę nugalėtas.  Izraelio klubas įveikė Belgrado "Partizan" (82:79), o pralaimėjo Bandirmos "Banvit" (76:80), Volgogrado "Kranyj Oktiabr" (78:79) ir Plojesčio "Asesoft" (74:83). "Lietuvos rytas" 92:65 sutriuškino Belgrado "Partizan", 77:63 nugalėjo Volgogrado "Krasnyj Oktiabr" ir 92:80 Bandirmos "Banvit" krepšininkus. Vienerias rungtynes vilniečiai išvykoje 83:103 pralaimėjo Plojesčio "Asesoft" ekipai.