Puolėjo sugrįžimas vaisių nesubrandino

Iš Turkijos į Lietuvą grįžęs Gediminas Orelikas prašovė net septynis tritaškius, o Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ pralaimėjo svarbias Europos taurės turnyro rungtynes. Naujoko sulaukę panevėžiečiai Vokietijoje 69:78 nusileido Ulmo "Ratiopharm“ krepšininkams.

Iki išvykos į Vokietiją panevėžiečiai buvo pralaimėję tris Europos taurės mačus iš eilės ir su 4 pergalėmis bei 6 pralaimėjimais kvėpavo į nugarą "Ratiopharm" komandai, turėjusiai vienu laimėjimu daugiau.

Tiesa, pirmasis susitikimas su Ulmo ekipa baigėsi Lietuvos klubo naudai 80:76.

Rungtynės Ulme prasidėjo šeimininkų šėlsmu. Thomas Kleipeiszas ir Brandonas Paulas pataikė iš toli, po dvitaškį pridėjo Yago Dos Santos ir Bruno Caboclo - varžovai atitrūko 10:0. Pirmuosius taškus „7bet-Lietkabeliui“ sužaidus daugiau nei tris minutes pelnė Kristianas Kullamae. Vokiečiai nemažino apsukų ir išlaikė dviženklę persvarą. Tiesa, kėlinio pabaigoje ją kiek prikirpo pirmuosius sugrįžimo taškus surinkęs Gediminas Orelikas (27:13).

Antrasis kėlinys prasidėjo jau Lietuvos vicečempionų atakų serijomis. Jie pelnė 7 taškus iš eilės, o po Pauliaus Murausko metimo atsilikimą nukirpo iki vienženklio (32:24). Netrukus K. Kullame surinko penkis taškus paeiliui, Golomas realiazvo baudų metimus ir ekipas skyrė tik vienas metimas (40:38).

Tačiau visas pastangas nubraukė nesėkmingas trečiasis ketvirtis. Jame Ulmo krepšininkai vėl atsitiesė ir savo pranašumą išaugino iki dviženklio (50:40). Sėkmingą „Ratiopharm“ kėlinį dvitaškiu uždarė Davidas Fuchsas (65:49). Panevėžiečiai ketvirtajame kėlinyje dar bandė priartėti, tačiau likus kiek daugiau nei dviems minutėms Robinas Christenas tritaškiu įtvirtino pergalę (74:58).

Nugalėtojams daugiausia taškų įmetė: Yago Dos Santosas 21 (4/10 trit., 8 rez. perd., 30 n.b.), Bruno Caboclo 12 (9 atk. kam.), Davidas Fuchsas 10, Brandonas Paulas 9, Thomasas Klepeiszas (6 rez. perd.) ir Joshua Hawley – po 8. „7bet-Lietkabeliui“: Jamelas Morrisas 16, Benas Griciūnas 9 (6 rez. perd.), Gediminas Orelikas 8 (0/7 trit.), Kristianas Kullamae 7 (6 atk. kam.), Gabrielius Maldūnas, Gyorgy Golomanas ir Paulius Murauskas – po 6.

Artimiausia Europos taurės akistata panevėžiečių laukia namuose sausio 25 d., kai pas juos svečiuosis Burgo Breso „JL“ ekipa.