Global Games: Lietuva 69:43 sutriuškino Argentiną

2011-06-25 00:30
Global Games: Lietuva 69:43 sutriuškino Argentiną / Gedimino Bartuškos nuotr.

Penktadienį Panevėžyje prasidėjo tarptautinės vaikinų krepšinio varžybos „Global Games“, kuriose dalyvauja talentingiausių jaunųjų krepšininkų rinktinės iš Lietuvos, JAV, Argentinos, Australijos, Brazilijos, Kanados ir Latvijos.

Pirmą kartą šis tradicinis, Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Dalaso „Mavericks“ klubo kasmetinis renginys bus surengtas už JAV ribų.

Mūsų šaliai turnyre atstovauja 19-mečių ir 20-mečių rinktinės. Iš kitų šalių atvyko 19-mečių komandos, kurioms varžybos Lietuvoje yra generalinė repeticija prieš Latvijoje birželio 30 – liepos 10 d. vyksiantį 2011 metų pasaulio vaikinų jaunimo čempionatą.

Lietuvos rinktinė rungtynes pradėjo tokiu starto penketu: D. Redikas, Ž. Skučas, E. Mockevičius, E. Ulanovas, V. Čižauskas.

Lietuvos krepšininkai pirmojo kėlinio pradžioje spurtuoja 11:0, neleisdami Argentinos jauniesiems aukštaūgiams laisvai jaustis aikštėje. Argentiniečiai pirmuosius taškus pelnė prabėgus beveik keturioms kėlinio minutėms. Savo žaidimo argentiniečiai neatrado visą pirmą kėlinį.

Lietuviai kėlinį laimėjo 16 taškų skirtumu - 23:7.

Prabėgus vos dviems pirmosioms antrojo kėlinio minutėms lietuviai 21 taško skirtumą.

Argentiniečiai kiek atsigavo antrojo kėlinio pabaigoje, kai užstrigo lietuvių puolimas. Likus žaisti keturioms minutėms iki kėlinio pabaigos svečiai iš Argentinos sumažino skirtumą iki 13 taškų. Trijų minučių atkrpą argentiniečiai laimi 9:0. Antrąjį kėlinį argentiniečiai baigia įspūdingu tritaškiu metimu paskutine atakai skirto laiko sekundei ir taip skirtumą sumažino iki 12 taškų.

Trečiojo kėlinio pradžioje lietuviai argentiniečius stabdė tik pražangomus, skirtumas mažėja iki vienženklio skaičiaus. Pirmųjų Lietuvos rinktinės taškų reikėjo laukti netgi pustrečios minutės.

Abi komandos pradėjo žaisti kiek nervingiau, o žaidėjai vis dažniau stojo prie baudos metimų linijos. Argentiniečiai pražangomis dažniausiai stabdė Ž. Skučą. Kėlinio pabaigoje lietuviai susigrąžina 19 taškų persvarą.

Ketvirto kėlinio pradžioje lietuviai spurtuoja 6:1 ir skirtumas didėja iki 21 taško. Likus žaisti tris minutes Lietuvos komanda pasiekė rekordinę persvarą - 27 taškai.