Italų šturmą atlaikiusi Prancūzija – Slovėnijos varžovė olimpiados pusfinalyje

Grėsmingą Italijos šturmą atlaikiusi Prancūzijos rinktinė tapo trečiąja Tokijo olimpinių žaidynių krepšinio turnyro pusfinalio dalyve.

Vincento Collet auklėtiniai ketvirtfinalyje 84:75 (20:25, 23:17, 21:12, 20:21) pranoko Italiją ir pirmą kartą nuo 2000 m. žais olimpinių žaidynių pusfinalyje. Tąkart Prancūzija iškovojo sidabro medalius ir toks rezultatas yra geriausias šalies krepšinio istorijoje.

Prancūzai buvo perėmę iniciatyvą po ilgosios pertraukos. Nando De Colo realizavo baudas, Rudy Gobertas bei Nicolas Batumas įkrovė iš viršaus, o Prancūzija spurtavo 15:2 bei susikrovė 14 taškų persvarą – 62:48.

Nepaisant to, italai sugebėjo atsitiesti. Danilo Gallinari realizavo baudas, Simone Fontecchio pridėjo dvitaškį, dar vieną metimą pataikė Nico Mannionas ir Italija nurėžė savo atsilikimą iki 6 taškų – 58:64.

Italų renesansą pratęsė Fontecchio. Iš pradžių tritaškį pataikęs snaiperis neilgai trukus pridėjo tris baudų metimus ir įpusėjus ketvirtajam kėliniui rezultatas tapo lygus – 66:66.

Iki dvikovos pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes Batumas pataikė tolimą dvitaškį, o Gallinari atsakė tolimu metimu bei išlygino rezultatą, bet vos po kelių akimirkų savąjį tritaškį smeigė Heurtelis ir vėl išvedė prancūzus į priekį – 76:73.

Po šio epizodo Gobertas ir Gallinari apsikeitė taikliomis baudomis, tačiau likus žaisti 37 sekundes Prancūzijos rinktinės bokštas įkrovė iš viršaus bei padidino savo komandos persvarą iki 5 taškų – 80:75.

Romeo Sacchetti paprašė minutės pertraukėlės, tačiau Fontecchio tritaškis skriejo pro šalį, o Timothe Luwawu-Cabarrot realizavo baudas ir įtvirtino prancūzų pergalę (82:75).

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs Gobertas per 28 minutes pelnė 22 taškus (10/13 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 9 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo 1 metimą, 2 sykius suklydo bei surinko 28 naudingumo balus.

Fournier prie pergalės pridėjo 21 tašką (4/9 dvit., 3/9 trit., 4/5 baud.), 4 rezultatyvius perdavimus, 3 sugriebtus kamuolius, 4 klaidas ir 12 naudingumo balų.

Italus paskui save Fontecchio ir Gallinari duetas. Pastarasis surinko 21 tašką (3/7 dvit., 2/8 trit., 9/9 baud.), 10 atkovotų kamuolių, 1 rezultatyvų perdavimą ir 24 naudingumo balus.

Fontecchio pridėjo 23 taškus (5/8 dvit., 2/6 trit., 7/8 baud.), 2 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį, 2 klaidas bei 16 naudingumo balų.

Prancūzijos rinktinė: Rudy Gobertas 22 (10/13 dvit., 9 atk. kam., 25 naud.), Evanas Fournier 21 (4/9 dvit., 3/9 trit., 4 rez. perd., 4 kld.), Nicolas Batumas 15 (3/8 dvit., 2/4 trit., 14 atk. kam., 3 per. kam., 2 blok., 27 naud.), Thomas Heurtelis 10 (5 rez. perd.), Moustapha Fallas 7 (2 blok.).

Italijos rinktinė: Simone Fontecchio 23 (5/8 dvit., 2/6 trit., 7/8 baud.), Danilo Gallinari 21 (3/7 dvit., 2/8 trit., 9/9 baud., 10 atk. kam.), Achille Polonara 15 (2/5 trit., 7 atk. kam.).