J. Valančiūnas ir „Grizzlies“ dominavo NBA favoritų teritorijoje

Jono Valančiūno atstovaujama „Memphis Grizzlies“ (14-22) ekipa pasiekė skambiausią pergalę šiame sezone. Tenesio valstijos krepšininkai išvykoje net 140:114 (40:27, 25:30, 39:23, 36:34) sutriuškino vieną NBA favoritų „Los Angeles Clippers“ (25-12) klubą.

J.Valančiūnas nugalėtojams per 22 minutes pelnė 9 taškus (4/6 dvit., 0/1 trit., 1/1 baud.), atkovojo 12 kamuolių, išdalino 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 varžovų metimus bei suklydo du kartus. Tiesa, lietuvio laiką aikštėje kiek ribojo asmeninės pražangos, kurių uteniškis prisirinko penkias.

Jaunuolių vedamas Memfio klubas taisykles Los Andželo ekipai primetė jau pirmajame kėlinyje, per kurį sumetė net aštuonis tritaškius ir pirmavo net 18 taškų skirtumu (29:11).

„Clippers“ atsitiesė antrajame ketvirtyje ir vedami Kawhi Leonardo bei Montrezlo Harrello vienu metu buvo sumažinę skirtumą iki 7 taškų (46:53), tačiau sunkiausiais momentais „grizliai“ nepalūžo ir trečiajame kėlinyje vėl šovė į priekį.

Trečiąją rungtynių atkarpą spurtu 19:7 užbaigę svečiai prieš ketvirtąjį kėlinį jau turėjo net 104 taškus ir triuškino varžovus 24 taškų skirtumu, o paskutinis ketvirtis įspūdingą puolimą demonstravusiems Memfio krepšininkams jau tapo tik formalumu.

Nugalėtojų gretose net keturi krepšininkai pelnė daugiau nei po 20 taškų, o iš viso „Grizzlies“ pataikė net 18 tritaškių iš 39.

„Clippers“ šiose rungtynėse vertėsi be dviejų startinio penketo krepšininkų – Paulo George'o ir Patricko Beverley.

„Clippers“: Montrezlas Harrellas 28 (11/16 dvit., 9 atk. kam.), Kawhi Leonardas (8/24 metimai, 8 atk. kam.) ir Lou Williamsas po 24, Landry Shametas 10 (1/7 trit.).

„Grizzlies“: Jae Crowderis 27 (6/11 trit., 8 atk. kam., 7 rez. perd.), Jarenas Jacksonas 24 (6 atk. kam.), Ja Morantas (9 rez. perd.) ir Dillonas Brooksas (6/9 trit.) po 22, Tyusas Jonesas 11.