Pereiti į pagrindinį turinį

Jubiliejaus sezonas – ne išimtis: pergales keičia nesėkmės

„Tikiu, kad „Žalgirio“ ateitis – šviesi. Svarbiausia, kad komanda nenustotų kautis. Net jei pralaimime, privalome nenuleisti rankų ir rodyti sirgaliams, kad jie į areną atėjo ne veltui“, – prieš Eurolygos mačą su Vitorijos „Baskonia“ kalbėjo Kauno ekipos trenerių štabe dirbantis Gintaras Krapikas.

Kolegos: anot G. Krapiko (kairėje), ieškant žaidėjų itin daug lemia platūs A. Trinchieri ryšiai. Kolegos: anot G. Krapiko (kairėje), ieškant žaidėjų itin daug lemia platūs A. Trinchieri ryšiai. Kolegos: anot G. Krapiko (kairėje), ieškant žaidėjų itin daug lemia platūs A. Trinchieri ryšiai. Kolegos: anot G. Krapiko (kairėje), ieškant žaidėjų itin daug lemia platūs A. Trinchieri ryšiai.

NBA stebi L. Walkerį

Deja, žalgiriečiai po permainingos kovos nusileido varžovams iš Ispanijos 70:83, o vyriausiasis treneris Andrea Trinchieri be užuolankų nesėkmę pavadino kriminaline nuodėme, nes jo komanda išbarstė net 16 taškų persvarą.

A. Trinchieri asistentas G. Krapikas varžybų išvakarėse viešėjo „Kauno dienos“ redakcijos televizijos studijoje. Legendinis žalgirietis pasidalijo mintimis apie šio sezono aktualijas, pažvelgė į įdomiausius 80-metį skaičiuojančio „Žalgirio“ istorijos epizodus.

– Treneri, su kuo iš buvusių žalgiriečių galėtumėte palyginti naują „Žalgirio“ žvaigždę Lonnie Walkerį? – buvo paklaustas G. Krapikas.

– Keenanas Evansas buvo europinio lygio žvaigždė, kurį net sužeistą medžiojo didžiausi Europos klubai. Anksčiau buvo Sonny Weemsas, labai atletiškas, greitas ir įdomus žaidėjas. Buvo ir nemažai kitų žvaigždžių, norėjusių užbaigti karjerą Europoje, arba kylančių talentų. 25-erių Lonnie jau išsikovojęs vardą NBA, kupinas sportinių ambicijų. Sąlygų, kurių jis norėjo NBA, jam niekas nepasiūlė, todėl protingai atsitraukė atgal, kad vėl įsibėgėtų ir parodytų savo sugebėjimus. Suprantame, kad jis grindžia kelius sugrįžti į NBA. Kuo daugiau tokių rungtynių, kaip su Atėnų „Panathinaikos“, tuo mums mažiau galimybių jį išlaikyti iki sezono pabaigos. Gali būti, kad vasario antroje pusėje Lonnie sulauks iš kurio nors NBA klubo savo sutarties. Tokia buvo jo agentūros sąlyga, kad jis atvyktų į Kauną. Be to, numatyta finansinė kompensacija, kurią gautume, jei Lonnie išeitų. Matau jį kasdien anksčiausiai ateinantį į areną, atliekantį pratimus, prevencines pratybas dėl traumų. Tai rodo aukščiausio lygio profesionalo požiūrį.

Karjera: didelė tikimybė, kad L. Walkeris iš „Žalgirio“ sugrįš į NBA. / E. Ovčarenko / BNS nuotr.

– Kaip reagavo kiti žaidėjai į potencialų konkurentą? Kol neatvyko L. Walkeris, vienvaldis lyderis buvo Sylvainas Francisco?

– Jei Lonnie būtų atėjęs į komandą, kurioje visi žaidėjai būtų buvę daugmaž vienodo lygio, tuomet visi žiūrėtų, kaip išsaugoti savo vietą. Tačiau dabar visi supranta, kad su šiuo vyruku mes galime pasiekti daugiau pergalių. Vyrai pamatė jo galimybes per treniruotes – „Oho!“. Tikėtina, kad naujas legionierius kažkam skaudžiai apkarpė žaidimo minutes, bet bendra reakcija buvo teigiama.

Visada maniau ir tebemanau, kad mes, treneriai, nė vienas nesame aukščiau už komandą.

Žalgirietis be išlygų

– Jūsų, kaip žaidėjo ir trenerio, karjera „Žalgirio“ klube tęsiasi beveik 20 metų. Kaip paaiškintumėte ilgaamžiškumą?

– Kai man buvo septyniolika, pirmi pirkliai į gimtąją Kretingą 1978-ųjų lapkritį atvažiavo iš Vilniaus „Statybos“, bet tėveliams pasakiau, kad vyksiu tik į Kauną. Lyg tyčia po kelių savaičių mus aplankė ir „Žalgirio“ atstovai. Pusantrų metų atstovavau dublerių komandai, o nuo 1980 m. – pagrindinei. Tuo metu sezonas buvo sunkus, teko netgi žaisti pereinamąsias rungtynes dėl išlikimo tuometės SSRS aukščiausioje lygoje. Iš „Žalgirio“ išvykau į Vokietiją. 2000-aisiais sugrįžau į Kauną, nes Algirdas Brazys mane pakvietė dirbti asistentu. Man tada buvo 39-eri. Dar padirbėjau su Antanu Sireika. Toliau – etapas Kinijoje, bet širdyje visada buvau žalgirietis.

– Jūs dirbote „Žalgiryje“, kai klubą valdė Vladimiras Romanovas. Koks tai buvo etapas?

– Teko grįžti į krepšinio išradėjo Jameso Naismitho epochą, nes iš futbolo atėjęs V. Romanovas neturėjo jokių krepšinio pagrindų. Kita vertus, jei ne V. Romanovas, gal klubą būtų ištikęs krachas. Kažkaip ištempėme.

Blykstelėjo: R. Jokubaičiui (dešinėje) rungtynės su ALBA – kol kas sėkmingiausios per karjerą Eurolygoje. / „Scanpix“ nuotr.

– Jūsų akyse Šarūnas Jasikevičius iš žaidėjo tapo treneriu. Ar jūsų netrikdė reiklusis kolega?

– Matėme, kad Šaras turi trenerio gyslelę. Kai jis pradėjo dirbti mano asistentu, žinojome, kad tik laiko klausimas, kada Šaras pasieks aukščiausią lygį. Kai kurie bičiuliai man užsimindavo – esą gal nereikia šalia tokio konkurento, bet aš visada maniau ir tebemanau, kad mes, treneriai, nė vienas nesame aukščiau už komandą. Žinojau, kad Šarūnas perims vadžias, kokio lygio treneris jis bus. Jam baigiant žaidėjo karjerą, daug bendraudavome, pasitardavome ir dėl vienos ar kitos situacijos aikštėje. Kai tapome kolegos, per pusantrų metų nė karto nesusiginčijome, labai draugiškai sugyvenome.


Pažeidė taisyklę

„Darysiu viską, ką galiu, netgi daugiau, kad tai nepasikartotų“, – po Eurolygos 12-ojo turo mačo su „Baskonia“ pareiškė „Žalgirio“ strategas A. Trinchieri.

Kauniečiai, trečią kėlinį pirmavę 57:41, galiausiai kapituliavo 70:83.

Per „Žalgiriui“ pražūtingą atkarpą, kai svečiai iš Ispanijos išlygino rezultatą (57:57), „Baskonia“ vedliai buvo Chima Moneke (pelnė 5 taškus), Trentas Forestas (4 tšk.), Tadas Sedekerskis (3 tšk.).

„Iniciatyva buvo mūsų rankose, kontroliavome rungtynių eigą ir atsipalaidavome. Tai, ką padarėme šiandien, yra nuodėmė. Turime taisyklę: niekada neatsitraukti, nesvarbu, gera ar bloga diena, nuovargis ar dar kažkas. Šįkart taisyklę pažeidėme ir tai – kriminalas. Žinau: taip gali nutikti, bet mes nesame pakankamai geri, kad leistume, jog taip įvyktų“, – kalbėjo A. Trinchieri.

„Kelios klaidos tiesiog ištirpdė mūsų energiją, o varžovai pagavo ritmą ir nutolo. Tačiau net gavęs smūgį privalai toliau kovoti, kad atsitiestum. To nepadarėme“, – sakė L. Walkeris, pripažinęs ir savo atsakomybę.

Kitas Eurolygos rungtynes žalgiriečiai žais gruodžio 3-iąją Serbijoje, kur susitiks su Belgrado „Partizan“ kariauna.

Željko Obradovičiaus treniruojami belgradiečiai ketvirtadienį savo arenoje, stebint 20 199 žiūrovams, 78:70 įveikė Pirėjo „Olympiakos“.

Pokyčiai: „Monaco“ vairą iš S. Obradovičiaus perėmęs V. Spanoulis (dešinėje) intensyviai muštruoja D. Motiejūną (Nr. 20) ir jo bendražygius. / asmonaco.basketball nuotr.

Blykstelėjo R. Jokubaitis

Sėkmingiausias savo karjeros Eurolygoje rungtynes sužaidė Tel Avivo „Maccabi“ atstovaujantis Rokas Jokubaitis.

Izraelio komanda svečiuose 103:85 nugalėjo Berlyno ALBA. Lietuvis pelnė 24 taškus (11/13 dvitaškių, 0/1 tritaškių, 2/2 baudų metimų), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, surinko 29 naudingumo balus.

Net gavęs smūgį privalai toliau kovoti, kad atsitiestum. Šįkart to nepadarėme.

„Nuostabu, kai asmeninė sėkmė sutampa su komandos pergale. Tai labai motyvuoja“, – teigė R. Jokubaitis.

Du kartus buvo pratęsta „Barcelonos“ ir Madrido „Real“ akistata, kurią galiausiai 97:90 laimėjo madridiečiai. Vienas šių rungtynių teisėjų buvo Saulius Račys.

„Real“ vidurio puolėjas Walteris Tavaresas kamuolį atkovojo aštuoniolika kartų (jo karjeros Eurolygoje rekordas – 19).

Pergalių seriją pratęsė „Paris Basketball“ ekipa – 81:78 palaužė Bolonijos „Virtus“. Prancūzijos atstovai laimėjo aštuntą Eurolygos dvikovą iš eilės.


Statistika

„Žalgiris“–„Baskonia“ 70:83 (17:19, 25:16, 15:17, 13:31).

Kaunas. „Žalgirio“ arena, 15 087 žiūrovai.

„Žalgiris“: L. Walkeris 19 taškų (2/8 tritaškių, 3 rezultatyvūs perdavimai), D. Sirvydis 14 (4/6 tritaškių, 5 atkovoti kamuoliai, 3 klaidos), A. Smailagičius 11 taškų (4/5 dvitaškių, 2 blokai), M. Mitchellas, B. Dunstonas ir D. Giedraitis po 5, S. Francisco 4 (0/3 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 4 atkovoti kamuoliai), L. Birutis 3 (3 blokai), E. Ulanovas (1/5 dvitaškių) ir A. Butkevičius (7 atkovoti kamuoliai) po 2, L. Lekavičius ir B. Manekas po 0.

„Baskonia“: Ch. Moneke 17 taškų (5 atkovoti kamuoliai), T. Forrestas ir D. Hallas (11 atkovotų kamuolių, 3 blokai) po 14, N. Rogkavopoulos ir K. Baldwinas (6 rezultatyvūs perdavimai) po 10, M. Howardas 9 (0/7 tritaškių), T. Sedekerskis 7 (5 atkovoti kamuoliai), O. Ndiaye 2, K. Diopas 0.

Komandų rodikliai. Taiklumas: dvitaškių – 17/38 (45 proc.) ir 22/35 (63 proc.), tritaškių – 8/26 (31) ir 7/28 (25), baudų metimų – 12/15 (80) ir 18/22 (82). Atkovota kamuolių – 36 ir 38, perimta – 3 ir 6. Rezultatyvūs perdavimai – 15 ir 17. Klaidos – 10 ir 8.


12-as turas

„Barcelona“–Madrido „Real“ 90:97 (17:22, 21:12, 14:20, 22:20, 10:10, 6:13). 7 572 žiūrovai. K. Punteris 27 taškai (4 rezultatyvūs perdavimai) / W. Tavaresas 24 taškai (18 atkovotų kamuolių).

„Paris Basketball“–Bolonijos „Virtus“ 81:78 (21:24, 23:14, 25:23, 12:17). 7 963 žiūrovai. T. Shortsas 19 taškų (9 rezultatyvūs perdavimai) / W. Clyburnas 25 taškai (5/8 tritaškių).

Belgrado „Partizan“–Pirėjo „Olympiakos“ 78:70 (16:25, 22:11, 12:21, 28:13). 20 199 žiūrovai. C. Jonesas 15 taškų (8 rezultatyvūs perdavimai) / E. Fournier 16 taškų.

Berlyno ALBA–Tel Avivo „Maccabi“ 85:103 (16:32, 20:20, 20:25, 29:26). 4 897 žiūrovai. M. Spagnolo 16 taškų (5 atkovoti kamuoliai) / R. Jokubaitis 24 taškai (6 rezultatyvūs perdavimai).

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų