„Juventus“ krepšininkai nusileido Baltarusijos čempionams

2016-09-15 21:50

Antrąją nesėkmę pasirengimo krepšinio sezonui cikle patyrė Antano Sireikos treniruojamas Utenos „Juventus“ klubas. Uteniškiai ketvirtadienį Kaune 76:79 (19:13, 16:31, 23:15, 18:20) nusileido Baltarusijos čempionei Minsko „Cmoki“ komandai.

Antanas Sireika
Antanas Sireika / T. Lukšio / BFL nuotr.

Paskutiniąsias pasirengimo ciklo rungtynes „Juventus“ žais sekmadienį (rugsėjo 18 dieną), kai savo aikštelėje 17.00 val. susitiks su Jūrmalos „Fenikss“ ekipa iš Latvijos.

Pasak Utenos klubo svetainės internete, ketvirtadienio susitikime Gyčio Sirutavičiaus, Armino Urbučio bei Spencerio Parkerio metimų dėka uteniškiai pirmieji atitrūko (6:2), o įpusėjus kėliniui baudų metimus realizavęs Aaronas Bestas pirmą kartą leido „Juventus“ komandai įgyti dviženklį pranašumą – 14:4. Į tai dviem tritaškiais atsakę „Cmoki“ krepšininkai priartėjo (10:14), bet A.Besto ir S.Parkerio taškai leido A.Sireikos komandai po pirmųjų dešimties minučių toliau būti priekyje – 19:13.

Antrojo kėlinio pradžioje Jamaras Diggsas sugrąžino uteniškiams aštuonių taškų persvarą (24:16), tačiau „Cmoki“ komanda surengė spurtą 17:2 ir Laimono Kisieliaus bei amerikiečio Justino Gray‘iaus taškų dėka Baltarusijos čempionai panaikino visą deficitą bei pabėgo į priekį – 33:26. Dovio Bičkauskio ir S.Parkerio tritaškiai buvo atgaivinę „Juventus“ puolimą (32:35), tačiau kėlinio pabaigoje Minsko komanda susigrąžino devynių taškų persvarą – 44:35.

Po didžiosios pertraukos jau Lietuvos komanda rungtyniavo sėkmingiau ir sužaidus tris minutes rezultatas vėl tapo lygus – 46:46. Nors svečiams dar sykį pavyko nutolti (54:48), J.Diggso ir Rolando Jakšto taškai iniciavo „Juventus“ spurtą, po kurio A.Sireikos komanda susigrąžino pranašumą – 58:57. Visgi kėlinį dvitaškiu baigė Minsko komanda, kuri prieš lemiamas dešimt minučių pirmavo 59:58.

Ketvirtojo kėlinio minutėmis iniciatyvą dar sykį perėmė Baltarusijos čempionai, kurie po Pavelo Uljankos tritaškio susigrąžino devynių taškų persvarą – 69:60. Vytauto Šulskio tritaškis bei A.Urbučio baudų metimai įpusėjus kėliniui šią persvarą gerokai sumažino (65:69), o prasidėjus priešpaskutinei mačo minutei skirtumas tapo minimalus – 73:74. Visgi mačo pabaigoje varžovai įgijo trijų taškų pranašumą (79:76), o rezultatą išlyginti galėję tiek G.Sirutavičiaus, tiek J.Diggso tritaškiai tikslo nepasiekė.

„Juventus“ klubui 16 taškų pelnė Aaronas Bestas, po 12 – Vytautas Šulskis (8 atk. kam.) ir Gytis Sirutavičius, 10 – Jamaras Diggsas (9 rez. perd.), 9 – Spenceris Parkeris.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Dru Joyce‘as (20 tšk.), Djorde Gagičius (17 tšk.) bei Justinas Gray‘us (15 taškų).

Laimonas Kisielius per 40 minučių pelnė 8 (dvitaškiai 2/3, tritaškiai 1/3, baudos 1/2) taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 ir prarado 4 kamuolius, išprovokavo 2 pražanga, prasižengė 4 sykius ir surinko 12 naudingumo balų.