„Juventus“ krepšininkai po pratęsimo pralaimėjo Ukrainos čempionams

2015-11-04 21:41
utenosjuventus.lt inf
Antanas Sireika
Antanas Sireika / T.Lukšio/BFL nuotr.

Apmaudų pralaimėjimą FIBA Europos taurės turnyre patyrė Utenos „Juventus“ klubas. Debiutinėse turnyro rungtynėse savo aikštelėje uteniškiai po pratęsimo 86:90 (12:20, 22:15, 18:15, 22:24, 12:16) nusileido stipriausiai Ukrainos čempionei Južnės „Chimik“ komandai.

Ukrainos klubui tai buvo antroji pergalė iš eilės L grupėje, o Antano Sireikos ekipa patyrė antrąją nesėkmę iš eilės.

Uteniškiai labai sėkmingai pradėjo rungtynes ir po Rolando Alijevo, Armino Urbučio bei Edgaro Želionio atakų išsiveržė į priekį (8:2), tačiau svečiai atsakė atkarpa 14:2 ir likus pusantros minutės jau Ukrainos čempionai buvo priekyje 16:10. Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei „Chimik“ jau turėjo dviženklį pranašumą (20:10), kurį uteniškiai tik nežymiai sumažino – 12:20.

Antrojo kėlinio pradžioje du tritaškius pataikė Spenceris Butterfieldas, kelias atkarpas sėkmingai sužaidė Chavaughnas Lewisas ir rezultatas sužaidus keturias minutes tapo lygus – 24:24. Nors Oleksandras Antypovas vėl kiek nutolino svečius (31:25), bet kamuolį viduryje aikštės parėmęs Ch.Lewisas persvėrė rezultatą savo naudai – 34:33. Visgi ketvirtį dvitaškiu baigė svečiai, kurie įpusėjus mačui turėjo minimalią persvarą – 35:34.

Pačioje trečiojo kėlinio pradžioje tritaškį su bauda pataikęs S.Butterfieldas dar kartą sugrąžino pranašumą „Juventus“ komandai – 40:39. Gaila, netrukus čiurnos traumą patyrė Arminas Urbutis, o ketvirtąja asmenine pražanga buvo nubaustas Egidijus Dimša. Nepaisant to, Rolandas Alijevas pelnė du taškus, o Raimundas Danys tritaškiu padidino uteniškių pranašumą iki rekordinio – 49:43. Nors svečiai ketvirčio pabaigoje sumažino deficitą, prieš lemiamas dešimt minučių „Juventus“ ir toliau buvo priekyje – 52:50.

Po Rolando Alijevo tritaškio ir S.Butterfieldo dviejų baudų metimų sužaidus dvi minutes lemiamame ketvirtyje „Juventus“ vėl susigrąžino penkių taškų pranašumą (59:54), bet varžovai per pusantros minutės jį ištirpdė – 59:59. Įpusėjus ketvirčiui Ukrainos čempionų pranašumas pasiekė penkis taškus (66:61), bet prasidėjus priešpaskutinei minutei rezultatas tapo lygus – 69:69. Nors netrukus Brandenas Frazieris pataikė iš toli (69:72), tuo pačiu atsakė ir Martynas Linkevičius – 72:72. Prie baudų metimų stojęs Viačeslavas Petrovas pataikė abu sykius (72:74), o „Juventus“ ataka likus pusei minutės baigėsi E.Želionio pražanga puolime. Visgi svečiai taip pat suklydo, o tuo pasinaudojęs M.Linkevičius likus 9 sekundėms atstatė pusiausvyrą – 74:74. Per likusį laiką „Chimik“ surengė nesėkmingą ataką ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimas tapo tikru nervų karu. Likus žaisti dvi minutes „Juventus“ po S.Butterfieldo baudų metimų persvėrė rezultatą savo naudai (80:79), tačiau svečiai atsakė tuo pačiu – 80:81. Prasidėjus paskutinei minutei uteniškiai vėl buvo priekyje (84:83), tačiau aikštės šeimininkai du sykius suklydo, o tuo pasinaudoję svečiai įgijo keturių taškų persvarą – 88:84. Per likusį laiką situacija aikštelėje jau nepakito ir „Chimik“ šventė pergalę rezultatu 90:86.

„Juventus“ klubui 16 taškų surinko Edgaras Želionis (dvitaškiai 6/8, baudos 4/4), 14 – Spenceris Butterfieldas (tritaškiai 3/6), 11 – Egidijus Dimša (5 atk. kam.), 10 – Martynas Linkevičius (5 atk. kam.), po 8 – Raimundas Danys (tritaškiai 2/3) ir Rolandas Alijevas (5 rez. perd.), 7 – Chavaughnas Lewisas (3 rez. perd.), 6 – Arminas Urbutis (dvitaškiai 3/3), 4 – Paulius Petrilevičius, 2 – Aidas Viskontas (5 rez. perd.).

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Viačeslavas Petrovas (26 tšk., dvitaškiai 10/15, 7 atk. kam.), Brandenas Frazieris (24 tšk., 7 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Matthew Shaw (10 tšk.).