Puikią gynybą pademonstravę Lietuvos krepšininkai nepaliko šansų latviams

2015-09-06 15:27

Šį vakarą Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė žaidė antrąsias Europos krepšinio čempionato rungtynes. Mūsų vyrai susitiko su D grupės šeimininke Latvijos rinktine ir įveikė ją 19 taškų persvara - 68:49 (13:19, 16:9, 20:11, 19:10). Lietuviams tai buvo antroji pergalė iš eilės, o latviai patyrė pirmąją nesėkmę.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Lietuvos rinktinės starto penketas: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Paulius Jankūnas, Jonas Mačiulis, Jonas Valančiūnas. Mačas prasidėjo rezultatyviai. 2 min. po Pauliaus Jankūno metimo rezultatas buvo lygus - 4:4.

Netrukus tritaškį smeigė Kasparas Berzinis - 7:4.

7 min. latviai pirmavo 13:10, 8 min. - 15:13.

10 min. aikštės šeimininkai įgijo 6 taškų persvarą - 19:13. Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi.

Antrasis kėlinys. Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo Jono Kazlausko auklėtiniai - dvitaškį pataikė Mindaugas Kuzminskas, tritaškį švystelėjo Deividas Gailius ir latvių persvara sumažėjo iki minimumo - 19:18.

13 min. tritaškį pataikė Dairis Bertanis - 22:18.

16 min. po M.Kuzminsko dvitaškio ir vieno taiklaus J.Valančiūno baudos metimo į priekį išsiveržė mūsiškiai - 24:25.

20 min. 28:27 pirmavo Ainaro Bagatskio kariauna, tačiau komandos išėjo ilsėtis aikštės šeimininkams atsiliekant 28:29.

Iki pertraukos Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė J.Valančiūnas (7 taškai). Latviams po 8 taškus pelnė Ronaldas Freimanis ir K.Berzinis.

Trečiasis kėlinys. 22 min. rezultatas buvo lygus - 35:35.

23 min. tritaškį smeigė J.Mačiulis - 35:38.

26 min. mūsiškai turėjo 3 taškų persvarą - 38:41. 28 min. Antanas Kavaliauskas pataikė 1 baudą iš 2 ir mūsų komanda įgijo 6 taškų persvarą - 38:44.

Latviams nesisekė pasinaudoti savo ginklais - tritaškiais metimais.

30 min. Mindaugas Kuzminskas trimis baudų metimais Lietuvos rinktinės pranašumą padidino iki dviženklio - 39:49.

Ketvirtasis kėlinys. 31 min. M.Kalnietis tolimu šūviu mūsų ekipos persvarą padidino net iki 13 taškų - 39:52.

33 min. po M.Kalniečio dvitaškio lietuviai nutolo - 39:54.

34 min. iš toli pataikė Janis Blumas - 42:54.

37 min. po J.Valančiūno dvitaškio J.Kazlausko auklėtiniai turėjo solidžią 17 taškų persvarą - 44:61. Latviai turėjo pripažinti lietuvių pranašumą - 49:68.

Rezultatyviausi

Lietuva: Jonas Valančiūnas 15, Jonas Mačiulis 13, Mantas Kalnietis 12, Mindaugas Kuzminskas, Deividas Gailius ir Paulius Jankūnas po 7, Renaldas Seibutis 4.

Latvija: Ronaldas Freimanis ir Kasparas Beržinis po 8, Janis Blūmas ir Davis Bertanis po 6, Janis Timma ir Marekas Mejeris po 5.

Situacija prieš rungtynes

Pergalės. Pirmąją čempionato dieną pergales iškovojo ir Lietuvos, ir Latvijos krepšininkai. Mūsiškiai 69:68 palaužė Ukrainos ekipą, o braliukai latviai 78:67 nugalėjo Begijos rinktinę.