Kalėdinis NBA spektaklis – L. Jamesas nukovė L. Dončičių

NBA entuziastai pirmąjį Kalėdų vakarą sulaukė deserto – „Los Angeles Lakers“ (1-1) ir „Dallas Mavericks“ (0-2) mačo. LeBrono Jameso vedami lygos čempionai antrą kartą neklydo – namuose užtikrintai pranoko Luka Dončičiaus ekipą 138:115 (33:30, 36:27,30:28, 39:30).

Iniciatyvą puikiai pataikę „Lakers“ perėmė jau pirmosiomis rungtynių minutėmis, o „Mavs“ gyvybę palaikė tik puikiai žaidęs Dorianas Finney-Smithas.

Visgi antrajame kėlinyje šeimininkai įgijo dviženklę persvarą ir atgal nesidairė.

Ketvirtajame kėlinyje Teksaso komanda dar buvo trumpam sugrįžusi į vienženklę „zoną“, tačiau tuomet Frankas Vogelis paprašė minutės pertraukėlės ir „Lakers“ vėl truktelėjo į priekį.

Šiame mače Los Andželo komandos raktas į pergalę buvo triuškinančia persvara laimėta kova dėl kamuolių – 53:27.

Visus krepšinio sirgalius dominusios L.Jameso ir L.Dončičiaus taškų lenktynės šį kartą baigėsi slovėno pergale, tačiau tai buvo menka paguoda.

L.Jamesas žaidė 31 minutę pelnė 22 taškus (5/10 dvitaškių, 3/8 tritaškių, 3/4 baudų), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Mačo pabaigoje, kai rungtynių nugalėtojas buvo aišku, „Lakers“ treneris pasodino savo žvaigždę ant suolo.

L.Dončičius per 34 minutes surinko 27 taškus (7/14 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 7/8 baudų), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Dalaso ekipai šiame mače vis dar nepadėjo traumą besigydantis latvis Kristapas Porzingis.

„Lakers“: Anthony Davisas 28 (8 atk. kam.), LeBronas Jamesas ir Montrezlas Harrellas po 22, Dennisas Schroderis 18, Kyle'as Kuzma 13.

„Mavericks“: Luka Dončičius 27, Joshas Richardsonas 17, Dwightas Powellas 11, Dorianas Finney-Smithas ir Timas Hardaway po 10.

NBA aistros Denveryje ir kraujais pasruvęs K. Leonardas

„Los Angeles Clippers“ (2-0) toliau tęsia sėkmingą NBA sezono startą ir Kalėdų pirmąją dieną 121:108 (32:26, 40:29, 26:24, 23:29) svečiuose pranoko „Denver Nuggets“ (0-2) ekipą.

Tai buvo pirmasis komandų susitikimas po praėjusio sezono atkrintamųjų, kai „Nuggets“ sugebėjo išsigelbėti, nors atsiliko serijoje 1-3.

Visgi šį kartą ryškiai dominavo „Clippers“. Los Andželo komanda antrajame kėlinyje tvirtai perėmė iniciatyvą ir nuo to laiko nė sykio nebuvo besivejančios vaidmenyje.

Pergalę Kolorade apkartino incidentas ketvirto kėlinio viduryje, kai „Clippers“ lyderis Kawhi Leonardas gavo smūgį į galvą alkūne ir suklupo varžovų baudos aikštelėje.

Kruvinu veidu krepšininkas po kelių minučių pakilo nuo parketo, tačiau mačo toliau netęsė.

Vėliau paaiškėjo, kad krepšininkui prireikė net 8 siūlių.

Jis šioje dvikovoje surinko 21 tašką ir rezultatyvumu nusileido tik 23 taškus įmetusiam Paului Georgui.

Pralaimėjusiems Nikola Jokičius pelnė 24 taškus ir atkovojo 10 kamuolių.

Los Andželo komanda laimėjo antrą mačą, tuo tarpu Denveris patyrė jau antrą pralaimėjimą.

„Clippers“: Paulas George’as 23, Kawhi Leonardas 21 (7 rez. perd.), Serge Ibaka 15, Nicolas Batumas 13 (10 atk. kam.), Ivica Zubacas 12.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 24 (10 atk. kam.), Jamalas Murray 23, Willas Bartonas 15, Monte Morrisas 13.

Bruklinas toliau pučia raumenis: užfiksavo seniai neregėtą pasiekimą

NBA sezono starte ir toliau galingą žaidimą demonstruoja „Brooklyn Nets“ (2-0) ekipa, 123:95 (26:22, 25:32, 35:23, 37:18) svečiuose nokautavusi vieną Rytų konferencijos lyderių „Boston Celtics“ (1-1).

Bruklino komanda geriau pradėjo mačą ir pirmavo visą pirmą kėlinį. Antrojo viduryje „Celtics“ buvo trumpam pavykę perimti iniciatyvą ir jie turėjo trapų penkių taškų pranašumą, tačiau po didžiosios pertraukos „Nets“ tvirtai kontroliavo rungtynes, o mačo pabaigoje skirtumas tapo rekordinis (29 taškai).

Steve'o Nasho auklėtiniai savo ambicijas pademonstravo jau antrame mače iš eilės. Priminsime, kad sezono starte Bruklino komanda nepaliko vilčių „Golden State Warriors“ ekipai ir tapo pirmuoju NBA klubu nuo 2008-ųjų, kuris sezoną pradėjo dviem pergalėmis didesniu nei 20 taškų skirtumu. Prieš dvylika metų tokį pasiekimą užfiksavo „Los Angeles Lakers“.

Šeimininkams neįmenama mįsle tapo „Nets“ lyderiai Kevinas Durantas ir Kyrie Irvingas.

Rezultatyviausiai svečių ekipoje žaidęs K.Irvingas pasiekė naują „Nets“ klubo Kalėdų rungtynių rekordą – 37 taškai. Jam puikiai talkinęs K.Durantas mačą baigė su 29 taškais.

„Celtics“: Jaylenas Brownas 27 (8 atk. kam.), Jaysonas Tatumas 20 (8 atk. kam.), Marcusas Smartas 13 (6 rez. perd.).

„Nets“: Kyrie Irvingas 37 (6 atk. kam., 8 rez. perd.), Kevinas Durantas 29, Carisas LeVertas 10.