"Kibirkšties-VIČI" krepšininkės nieko joms nelėmusį BWBL mačą Minske pralaimėjo

2014-03-26 17:17
bckibirkstis.lt nuotr.

Vilniaus "Kibirkšties-VIČI" krepšininkės, jau anksčiau užsitikrinusios vietą 2013-2014 metų sezono Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) finalo ketverto turnyre, pirmuoju pralaimėjimu baigė elito etapo keturių komandų B grupės varžybas.

Po penkių pergalių iš eilės Lietuvos čempionės trečiadienį Baltarusijos sostinėje nerezultatyviose rungtynėse 49:57 (12:19, 13:14, 12:8, 12:16) turėjo pripažinti antrojoje pozicijoje esančios Minsko "Horizont" (3 pergalės ir 1 pralaimėjimas) ekipos pranašumą.

Prieš savaitę baltaruses Vilniuje įveikusios 31-o taško skirtumu, "Kibirkšties-VIČI" merginos išsaugojo pirmąją vietą grupėje. Abi šios ekipos pateko į BWBL lygos finalo ketvertą.

Rungtynes geriau pradėjo vilnietės (5:4), tačiau netrukus baltarusės spurtavo ir išsiveržė į priekį (4:11). Po dešimties minučių kovos komandas skyrė 7 taškai (12:19). Antro ketvirčio pradžioje "Horizont" krepšininkės išlaikė savo pranašumą, tačiau kėlinio viduryje po taiklių Ievos Krastinos ir Vitos Kuktienės metimų skirtumas sumenko iki 5 taškų (20:25). Tačiau perlaužti rungtynių eigos antrame kėlinyje "Kibirkšties-VIČI" komandai nepavyko. Po dviejų kėlinių ekipas skyrė 8 taškai (25:33).

Trečiajame kėlinyje po taiklaus I.Krastinos metimo ir dviejų Hollie Mershon realizautų baudų metimų skirtumas buvo sumažėjęs iki minimumo (34:35), tačiau Minsko krepšininkės iki kėlinio pabaigos padidino atotrūkį iki 4 taškų (37:41). Paskutinio ketvirčio viduryje "Horizont" pranašumas pirmą kartą šiame mače pasiekė dviženklį (39:50).

Rezultatyviausiai Vilniaus klube žaidė Ieva Krastina. Gynėja per 22 minutes pelnė 9 taškus, atkovojo 3 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Rima Valentienė įmetė 8 taškus, Lina Pikčiutė (2/9 dvitaškiai, 11 atk. kam., 4 kld.) ir Ieva Šimkutė (3 blk.) po 6, Mantė Kvederavičiūtė (3 per.) ir Vita Kuktienė (4 kld.) po 5, Sofija Aleksandravicius ir Hollie Mershon (5 kld.) po 4, Greta Šniokaitė - 2 (3 per.), o Marina Solopova taškų nepelnė (3 rez. per.).

"Horizont" komandoje Aleksandra Chomenčyk įmetė 20 taškų ir atkovojo 12 kamuolių, o Natalija Anufrijenka pelnė 13 taškų ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Baltijos moterų lygos pusfinalyje, kuris vyks balandžio 12 dieną, "Kibirkšties-VIČI" komanda žais su Gardino "Olimpia" ekipa iš Baltarusijos. Kitame pusfinalio mače Kauno rajono "Hoptrans-Sirenos" grumsis su Minsko "Horizont" ekipa. Planuojama, jog BWBL finalo ketverto turnyras vyks Vilniuje.