Lemiamame mače Turkiją eliminavusi Čekija tęsia istorinį žygį pasaulio čempionate

Prieš dvi dienas JAV rinktinei neįtikėtinai pralaimėjusi Turkijos (1-2) ekipa po patirto smūgio nebeatsigavo.

Lemiamoje kovoje dėl patekimo į antrąjį etapą Čekija (2-1) 91:76 (22:16, 21:19, 23:25, 25:16) palaužė turkus ir pratęsė savo istorinį žygį pasaulio čempionate, kuris šio mačo nugalėtojams yra pirmasis šalies krepšinio istorijoje.

Pirmoje mačo dalyje rungtynės vyko taškas į tašką, tačiau čekai spurtavo po ilgosios pertraukos. Ondrejus Balvinas įkrovė iš viršaus, Vojtechas Hrubanas pelnė 4 taškus paeiliui, o Čekija laimėjo atkarpą 12:3 ir pabėgo dviženkle persvara – 64:53.

Vis dėlto turkai nesutriko. Melihas Mahmutoglu pataikė vieną, Cedi Osmanas – du tritaškius ir jau ketvirtojo kėlinio pradžioje intriga sugrįžo – 63:66.

Kaip bebūtų, neilgai trukus čekai smogė dar kartą. Hrubanas pataikė iš toli, Tomašas Satoransky realizavo baudų metimus, o Hrubanas pelnė dar du taškus ir Čekija ketvirtojo kėlinio viduryje atstatė dviženklį pranašumą (77:66).

37-ąją minutę turkai sumažino deficitą iki 6 taškų, tačiau tuomet Balvinas pelnė taškus iš po krepšio, Satoransky realizavo baudų metimus ir likus pusantros minutės iki mačo pabaigos, čekai atstatė dviženklę persvarą bei nulėmė mačo baigtį (84:74).

Čekijos gretose pagrindiniu pergalės kalviu tapo Balvinas, kuris pelnė 17 taškų (8/9 dvitaškiai, 1/5 baudos), atkovojo 11 kamuolių, blokavo 2 metimus, atliko rezultatyvų perdavimą, dukart suklydo bei surinko 24 naudingumo balus.

Turkijos rinktinė: Cedi Osmanas 24 (5/8 dvit., 3/6 trit.), Furkanas Korkmazas 16 (3/6 trit.), Melihas Mahmutoglu 14 (4/8 trit.).

Čekijos rinktinė: Vojtechas Hrubanas 18 (6/7 dvit.), Ondrejus Balvinas 17 (8/9 dvit., 11 atk. kam.), Patrikas Auda 16 (6/10 dvit.), Jaromiras Bohačikas 15 (5/5 dvit.), Tomašas Satoransky 11 (0/6 dvit., 7 atk. kam., 7 rez. perd.).