"Lietkabelis" svečiuose įveikė „Jekabpils“ krepšininkus

2015-01-21 20:25
kklietkabelis.lt inf.
bkjekabpils.lv nuotr.

Dramatiška pergale Baltijos krepšinio lygos (BBL) reguliaraus sezono B grupės kovas baigė Panevėžio „Lietkabelio“ (9/3) klubas, kuris svečiuose 80:74 (20:21, 19:17, 19:25, 22:11) palaužė Povilo Čukino atstovaujamą Jekabpilio „Jekabpils“ (9/3) ekipą.

„Lietkabelis“ B grupėje užėmė antrąją vietą, į priekį praleisdamas tik viena pergale daugiau iškovojusius Valmieros „Valmiera“ vyrus.

Per pirmąsias 5 mačo minutes iniciatyva priklausė latviams, kurie nežymiai, bet buvo priekyje. „Lietkabeliui“ pavyko laimėti atkarpą 8:0 ir truktelėti į priekį – 18:11. Vis dėlto „Jekabpils“ sėkmingai baigė kėlinį ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo – 21:20.

Antrajame ketvirtyje vyko kova taškas į tašką, kol panevėžiečiai spurtavo 9:0 ir vėl atitrūko nuo varžovų – 37:29. Latvijos komandai ir vėl pavyko sustabdyti įsibėgėjusius Gintaro Kadžiulio auklėtinius, bet įpusėjus susitikimui priekyje išliko svečiai – 39:38.

Po didžiosios pertraukos rungtynių svarstyklės nusvirdavo į vieną arba kitą pusę po beveik kiekvienos tikslios atakos. „Jekabpils“ klubui pavyko paskutines 4 minutes sužaisti tiksliau ir tai leido susikrauti 5 taškų persvarą – 63:58.

Lemiamą mačo atkarpą „Lietkabelis“ pradėjo 6 taškais be atsako ir vėl išsiveržė į priekį – 64:63. Svečiams pavyko nežymiai pirmauti iki pat 37-osios minutės, kai „Jekabpils“ dvejomis taikliomis atakomis persvėrė rezultatą savo naudai – 71:69. Tuomet Egidijus Dimša pataikė iš toli, Evaldas Žabas pridėjo dvi taiklias baudas – 74:71. Nors latviai atsakė dvitaškiu (73:74), prasidėjus paskutinei minutei Dainius Šalenga pelnė savo 18-ąjį tašką – 76:73. „Lietkabeliui“ pavyko apsiginti, D.Šalenga realizavo abi baudas (78:73) ir per likusias 30 sekundžių situacija nepasikeitė – pergalę namo parsiveža Panevėžio klubas.

„Jekabpils“: A.Šelakovas 24 (12 atk. kam.), D.Tayloras 16 (9 atk. kam.), E.Štelmaheris 12.

„Lietkabelis“: D.Šalenga 20 (5 atk. kam.), J.Žuža 17 (8/16 dvitaškiai), E.Žabas 15, J.Vladovičius 11 (5 atk. kam., 8 rez. perd.).