Lietuva - Čekija 94:73

2011-08-07 22:53
Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73 Lietuva - Čekija 94:73

Lietuva-Čekija

Rezultatas 94:73

Klaipėdos "Švyturio" arenoje šeštadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tęsia pasirengimo kovas Europos vyrų krepšinio čempionatui. Mūsų krepšininkams tai jau antrosios kontrolinės rungtynės.

Ketvirtadienį mūsų šalies krepšininkai susitiko su Slovėnijos rinktine. Pirmasis blynas lietuviams buvo prisvilęs - komanda pralaimėjo rezultatu 70:72.

Pirmasis kėlinys

Lietuvos rinktinės startinis penketas: Šarūnas Jasikevičius, Martynas Pocius, Reinaldas Seibutis, Darius Songaila, Jonas Valančiūnas.

Pirmosios dvi lietuvių atakos nepavyksta. Taip pat nesėkmingos jos ir čekams. Per lietuvių ataką Nikalas Černeckis prasižengia. Du taiklius baudos metimus į krepšį pasiunčia Šarūnas Jasikevičius. Dar du taškus lietuviams pelno J.Valančiūnas, o čekai į tai atsako taikliu tritaškiu. Lietuviams surengus puikią ataką Martynas Pocius pelno du taškus(6:3). J.Valančiūnas demonstruoja puikų žaidimą ir pelno du taškus.

Čekijos komanda prasižengusi jau du kartus. Dvi pražangas "užsidirbo" ir Lietuvos komanda.  Čekijos komanda atakuoja tolimais metimais. Ant atsarginių suolelių sėda Š.Jasikevičius ir D.Songaila. Į aikštę išbėga Tomas Delininkaitis ir Paulius Jankūnas.

Rezultatyviausiai kolkas žaidžia J.Valančiūnas. Po pertraukėlės jis pelno du baudos metimus. Ir lygina rezultatą.

Kolkas "šlubuoja" Lietuvos rinktinės gynyba. Martyną Pocių keičia Martynas Gecevičius. Joną Valančiūną keičia Paulius Jankūnas. Likus dviem minutėms prasižengia M.Petravičius. Tai jau trečioji komandinė Lietuvos rinktinės pražanga.

Po lietuvių krepšiu prasižengia Digrynas, dvi baudas pelno M.Petravičius (20:14). Gynyboje vėl prasižengia čekai.

Likus paskutinėms kėlinio sekundėms lietuviams nepavyksta surengti sėkmingos atakos, tačiau kamuolys - lietuvių rankose. Martynas Gecevičius iš po krepšio pelno dar du taškus.

Gynyboje prasižengia M.Petravičius. Į aikštę paskutinei atakai grįžta Š.Jasikevičius. Paskutinė ataka nesėkminga (24:16)

Rezultatyviausi pirmame kėlinyje: J.Valančiūnas (10 tšk),  M.Gecevičius (6 tšk.)

II kėlinys

Kėlinį staigia ataka pradeda čekai. Vėl išryškėja spragos Lietuvos rinktinės gynyboje. Čekai pelno du taškus. Pirmajį tritaškį pelno Donatas Motiejūnas (27:23). Du taiklius metimus į varžovų krepšį pasiunčia M.Petravičius. Po sėkmingos atakos du taškus pelno Š.Jasikevičius.

Čekijos rinktinės treneris paprašo minutės pertraukėlės. Praėjus trims antrojo kėlinio minutėms sustiprėja ir Lietuvos gynyba, rinktinė atkovoja kamuolį be pražangos. Gynyboje prasižengia M.Soukupas. Donatas Motiejūnas į tai atsako taikliu dvitaškiu. Persvara didėja iki dešimties taškų (33:23).

Įpusėjus kėliniui Čekijos komanda prasižengia devintąjį kartą. Po nepavykusios lietuvių atakos, čekai grėsmingai grįžta prie lietuvių krepšio, tačiau Lietuvos ekipa vėl puikiai sužaidžia gynyboje. Kamuolys mūsų komandos rankose.

Įpusėjus kėliniui čekams pirmą kartą pavyksta sustabdyti J.Valančiūną ir grįžti prie lietuvių krepšio, tačiau ataka nepavyksta. Lietuviai grįžta prie varžovų krepšio. Iš sunkios padėties J.Valančiūnas pelno du taškus ir dar meta du baudos metimus. Abu tikslą pasiekia (36:27).

Po nesėkmingos atakos prie varžovų krepšio vėl grįžta Lietuvos komanda. J.Valančiūnas  pelno du taškus su pražanga. K.Kemzūra J.Valančiūną keičia P.Jankūnu. Lietuviai pirmauja dvylika taškų.(39:27).

Lietuvos komanda surengia greitą ataką ir P.Jankūnas dėjimu iš viršaus pelno dar du taškus. Čekijos komandos treneris paprašo minutės pertraukėlės. Po jos dvi sėkmingas atakas surengia čekai. Antroji pasibaigia įspūdingu T.Panychaniko dėjimu iš viršaus.

K.Kemzūra paprašo minutės pertraukėlės. Po jos čekai surengia kelias atakas. Kamuolys abu kartus pasiekia krepšį. Likus pusei minutės iki ketvirčio pabaigos prasižengia D. Delininkaitis. Lietuvos rinktinės strategas paprašo dar vienos minutės pertraukėlės. Lietuviai bando surengti greitą ataką, tačiau ji nepavyksta. Prieš didžiąją pertrauką Lietuvos rinktinė išsaugo šešių taškų persvarą.

Rezultatyviausias J.Valančiūnas - 16 taškų, D.Motiejūnas - 7, Š.Jasikevičius ir M.Gecevičius - 6 taškai . Iki didžiosios pergalės lietuviai pataiko vieną tritaškį iš devynių ir keturiolika dvitaškių iš dvidešimt keturių. Pražangos - Čekija - 11, Lietuva - 8.

III kėlinys

Startinis penketas: Š.Jasikevičius, S.Jasaitis, J.Valančiūnas, P.Jankūnas,M.Pocius.

Pirmoji minutė - be pelnytų taškų. Pirmuosius taškus šiame kėlinyje pelno Š.Jasikevičius. Po nepavykusios čekų atakos puikiai sužaidžia Š.Jasikevičius ir J.Valančiūnas. Gražus dėjimas iš viršaus (49:39). Po to seka dar vienas Š.Jasikevičiaus ir S.Jasaičio derinukas. Lietuvos rinktinės sąskaitoje vėl du taškai (51:39). Čekijos komandos minutės pertraukėlė.

Po čekų krepšiu vėl karaliauja J.Valančiūnas. Puikiu dėjimu pelno dar du taškus, po jo seka dar vienas taiklus M.Pociaus metimas. J.Valančiūną keičia M.Petravičius.

Trečiajame kėlinyje Lietuvos komanda demonstruoja greitą žaidimą. Stiprėja ir Lietuvos gynyba. Šiame kėlinyje čekams ji mįslė. Atkovoję kamuolį lietuviai surengia dar vieną sėkmingą ataką (60:44).

Sužaistos jau penkios kėlinio minutės. Pirmą kartą prasižengia D.Motiejūnas. K.Kemzūra paprašo minutės pertraukėlės. Po jos aikštėje pasirodo M.Lukauskis. Gražiu dėjimu du taškus pelno D.Motiejūnas(64:48). Prasižengia T.Delininkaitis. Po nepavykusios atakos čekai surengia greitą ataką. Lietuvos krepšys neginamas. Iš eilės seka trys sėkmingos ir greitos čekų atakos (64:54).

Lietuvos rinktinės minutės pertraukėlė. Po jos į aikštę išbėga Š.Jasikevičius. Tritaškį pelno R.Seibutis (67:54).

Lietuvos rinktinė prasižengia du kartus. Čekai pataiko tris baudos metimus. Kėlinio pabaigoje sėkminga čekų ataka ir su sirena pelnyti du taškai (69:60).

Lemiamas kėlinys

Kėlinio pradžioje puikiu dėjimu iš viršaus du taškus pelno J.Valančiūnas. Po tikslaus M.Pociaus perdavimo dar du vėl pelno J.Valančiūnas. Jis rezultatyviausias komandos žaidėjas. Iš viso pelnęs jau 24 taškus. (73:60)

Čekai į tai atsako tritaškiu ir skirtumą sumažina iki dešimties taškų. Atakoje prasižengia Š.Jasikevičius. Čekijos komanda pataiko vieną baudos metimą.(73:64)

J.Valančiūną vėl keičia M.Petravičius, kuris vos pasirodęs pelno du taškus (75:66). Čekijos rinktinė prašo minutės pertraukėlės. Po jos čekai surengia ataką, tačiau visas 24 sekundes Lietuvos rinktinė puikiai apsigina. Čekas O.Balvinas pelno pražangą. Baudas meta M.Pocius. Abu metimai sėkmingi (79:66).

Čekams grįžus prie lietuvių krepšio, mūsų komandos gynyba veiksminga, tačiau po jos sekusi ataka nesėkminga. Čekai grįžta prie lietuvių krepšinio ir pelno du taškus (79:68).

Prasižengia čekai. Du baudos metimus pataiko M.Petravičius (81:68). Čekai į tai atsako sėkmingu puolimu. Prasižengus lietuviams, pelno vieną tašką mesdami baudas. Lietuvių atakoje taškų pelnyti nepavyksta J.Valančiūnui, tačiau juos "kompensuoja" į rinktinę sugrįžęs Š.Jasikevičius (86:71). Atakoje nukenčia M.Pocius. Sumušamas jo petys.

Dar viena minutės pertraukėlė.  Po jos nepavyksta nei Lietuvos, nei Čekijos komandos atakos. Lieka žaisti viena minutė. Vėl minutės pertraukėlė.

Nesportine pražanga baudžiamas Čekijos rinktinės žaidėjas, smūgiavęs J.Valančiūnui. Baudas meta J.Valančiūnas. Abu baudos metimai sėkmingi.

Čekai grįžta prie Lietuvos komandos krepšio. Metamos dvi baudos. Tikslą pasiekia tik viena. Likus keletui sekundžių, penktąja pražanga baudžiamas J.Valančiūnas.

Rezultatyviausi Lietuvos rinktinės žaidėjai: J.Valančiūnas 26 taškai, Marijonas Petravičius- 12, Donatas Motiejūnas ir Šarūnas Jasikevičius po 11 taškų.