2015-07-26 17:37
LKF inf.
Lietuvos U-16 krepšinio rinktinė
Lietuvos U-16 krepšinio rinktinė / LKF nuotr.

Lietuvos šešiolikmečių (U16) vaikinų rinktinė Prancūzijoje vykstančiame draugiškame krepšinio turnyre sekmadienį (07.26) patyrė nesėkmę. Gedimino Pertraukos auklėtiniai po atkaklios kovos 72:76 (14:20, 22:18, 16:14, 20:24) nusileido Italijos bendraamžiams.

Lietuviai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (37-30), bet dažniau klydo (16-5). Tai buvo viena pagrindinių pralaimėjimo priežasčių. Rezultatyviausias Lietuvos komandoje buvo Grantas Vasiliauskas, pelnęs 22 taškus (8 atk.kam.). 16 taškų pridėjo Arnas Velička (6 atk.kam,), 9 – Elvis Juozaitis (6 atk.kam.), po 8 – Lukas Uleckas ir Lukas Kišūnas (6 atk.kam.).

Italijos komanda sėkmingiau sužaidė pirmąjį ketvirtį, kurį laimėjo 6 taškais (20:14). Antrajame kėlinyje lietuviai neleido įsismaginti varžovams ir išlyginę žaidimą iki didžiosios pertraukos sumažino deficitą iki 2 taškų (36:38). Didesnės iniciatyvos nei viena komanda neturėjo trečiajame ketvirtyje, tačiau dažniau 1-4 taškų skirtumu priekyje buvo italai. Paskutines 2 minutes tiksliau sužaidę lietuviai prieš lemiamą mačo dalį išlygino rezultatą (52:52).

Likus žaisti 5 minutes minimalų pranašumą dar turėjo Lietuvos krepšininkai (62:61), bet per dvi minutes italai spurtavo ir išsiveržė į priekį 70:62. Likus minutei lietuviai vėl priartėjo per vieną tašką (71:72), bet varžovai atlaikė spaudimą ir pergalę savo rankose.

U16 vaikinų rinktinė ruošiasi Europos čempionatui, kuris rugpjūčio 6-16 dienomis vyks Kaune. Lietuvos rinktinė visas savo rungtynes žais Kauno sporto halėje. Europos čempionato kovas ji pradės B grupėje su Graikijos, Ispanijos ir Izraelio bendraamžiais. Į Kaune vyksiantį čempionatą jau galima įsigyti bilietus per sistemą www.krepsiniobilietai.lt . Bilietas į visos dienos rungtynes Kauno sporto halėje arba Sabonio krepšinio centre kainuoja vos 3 eurus. Viso čempionato abonementas kainuoja 35 eurus.