Lietuvos 16-mečių vaikinų krepšinio rinktinė turnyrą Prancūzijoje pradėjo pergale

2015-07-25 09:05
Lietuvos U-16 krepšinio rinktinė
Lietuvos U-16 krepšinio rinktinė / LKF nuotr.

Europos jaunių čempionatui, kuris rugpjūčio 6-16 dienomis vyks Kaune, besirengianti Lietuvos šešiolikmečių (U-16) vaikinų krepšinio rinktinė dalyvauja keturių komandų turnyre Prancūzijoje.

Pirmosiose rungtynėse Gedimino Petrausko auklėtiniai penktadienį 74:68 (29:15, 12:16, 19:21, 14:16) nugalėjo Serbijos bendraamžius.

Pasak pranešimo, nors lietuviai pralaimėjo kovą po krepšiu (27-37), tačiau mažiau klydo (10-21) ir perėmė daugiau kamuolių (14-4). Lietuviai blokavo 4 varžovų metimus, 3 kartus iš jų serbus taip baudė Lukas Kišūnas.

Rezultatyviausias Lietuvos komandoje buvo Arnas Velička, pelnęs 18 taškų. 15 taškų pridėjo Tadas Vaičiūnas, po 12 - Vitalijus Kozys (7 atk.kam.) ir L.Kišūnas.

Serbų gretose išsiskyrė Filipas Petrusevas (19 tšk.) bei Aleksa Matičius (12 tšk.).

Lietuviai jau per pirmąjį kėlinį sukaupė dviženklę persvarą (29:15), kuri, kaip paaiškėjo vėliau, buvo pergalinga.

Antrajame ketvirtyje serbai išlygino žaidimą, tačiau prasidėjus didžiajai pertraukai pranašumą išlaikė Lietuvos ekipa (41:31).

Antroje mačo dalyje varžovams pavyko tik sumažinti deficitą, tačiau drausmingai žaidę lietuviai pergalės iš rankų nepaleido.

Šeštadienį lietuvių varžovais bus Italijos 16-mečiai, kurie penktadienį 67:60 (19:15, 20:14, 10:20, 18:11) įveikė Prancūzijos rinktinę.

Europos čempionato kovas Lietuvos rinktinė pradės B grupėje kartu su Graikijos, Ispanijos ir Izraelio bendraamžiais.