Lietuvos jaunių rinktinės žygį link medalių sustabdė Latvijos krepšininkai

2013-07-26 18:30
krepsinis.net
fibaeurope.com nuotr.

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) vaikinų rinktinei nepavyko peržengti Europos čempionato ketvirtfinalio barjero. Sauliaus Štombergo auklėtiniai kovoje dėl kelialapio į pusfinalį 54:71 (11:16, 24:19, 12:21, 7:15) turėjo pripažinti kaimynų – Latvijos rinktinės krepšininkų pranašumą.

Dėl 5–8 vietų kovosiantys lietuviai rytoj 14 valandą susikaus su bendraamžiais iš Rusijos, kurie ketvirtfinalyje 72:82 nusileido kroatams.

Lietuvos rinktinės startinis penketas: Žydrūnas Jurgutis, Ričardas Verbickas, Lukas Grabauskas, Domantas Sabonis ir Dainius Chatkevičius.

Mačo pradžioje santykius tarpusavyje aiškinosi abiejų komandų aukštaūgiai, kurie ir rinko taškus – po antrojo D.Sabonio dvitaškio lietuviai pirmavo 6:4, tačiau vėliau latviai surengė dvi tikslias atakas ir įpusėjus ketvirčiui pirmavo 8:6. Įsibegėję aikštės šeimininkai įgijo didžiausią pranašumą (12:6). Žaidime netrūko energijos, tačiau Latvijos aukštaūgiai nesugebėdavo išnaudoti visų savo progų. Likus 3 minutėms Paulius Valinskas vienos atakos metu pelnė 3 taškus, o paskutinėmis ketvirčio sekundėmis deficit pavyko dar labiau sumažinti – 11:16.

Leidę varžovams pirmiems pelnyti taškus Lietuvos aštuoniolikmečiai laimėjo sėkmingą atkarpą 8:0 ir išsiveržė į priekį (19:18). Nuo to laiko atkakli kova iš aikštės nedingo – po dviejų Haroldo Saprykino ir R.Verbicko tritaškių lietuviai pirmavo 27:23, tačiau latviai sugebėdavo panaikinti atsilikimą (29:29). Iki didžiosios pertraukos nė vienai rinktinei nepavyko susikrauti persvaros ir į rūbines išėjo švieslentėje degant lygiam rezultatui – 35:35.

Po pertraukos aikštėje drąsiau jautėsi Latvijos krepšininkai, palaikomi gausiai susirinkusių sirgalių. Trečiąją kėlinio minutę po Luko Grabausko baudos metimo lietuviai dar pirmavo 38:37, tačiau vėliau 7:0 atkarpą laimėję varžovai persvėrė rezultatą (44:38), o vėliau dar labiau atsiplėšė (51:42). Mūsiškiams ypač nesisekė stabdyti varžovų aukštaūgių, kurie lietuvius terorizavo tiek puolime, tiek gynyboje. Toks pat skirtumas išliko ir pasibaigus trečiajam kėliniui – 47:56.

Lietuvos rinktinė ir toliau strigo latvių gynybos gniaužtuose – per 3 minutes S.Štombergo auklėtiniams nepavyko pelnyti nė taško, tuo tarpu per šį laiką Latvijos krepšininkai įgijo dviženklę persvarą (60:47). Po minutės pertraukėlės lietuviams ir toliau nesisekė atrasti savojo žaidimo, o latviai išnaudojo varžovų suteiktas progas (50:64).

Po ilgos pertraukos taškus „iš žaidimo“ pelnė Gediminas Žalalis, kuris po kiek laiko pasižymėjo dar sykį (54:66). Su užsivedimu žaidę latviai vis labiau skandino lietuvių laivą – 54:71. Būtent tokį rezultatą ir užfiksavo finalinė rungtynių sirena.

Lietuva: G.Žalalis (4/7 dvitaškiai, 4 atk. kam.) 13, D.Sabonis (5/7 dvitaškiai, 10 atk. kam.) 11, R.Verbickas 7, Ž.Jurgutis (5 atk. kam.) ir H.Saprykinas po 6, P.Valinskas 5, L.Grabauskas 3, D.Chatkevičius 2, N.Giga 1.

Latvija: K.Porzingis (8/15 dvitaškiai, 8 atk. kam.) 17, R.Smitsas (6/8 dvitaškiai) 12, I.Zvigursas (5/9 dvitaškiai) ir A.Pasečnikas (6 atk. kam.) po 10.