Lietuvos komanda tapo krepšinio vežimėliuose čempionais

2011-08-07 21:50
Lietuvos komanda tapo krepšinio vežimėliuose čempionais / Tomo Raginos nuotr.

Keturių ekipų 2011 metų Europos krepšinio vežimėliuose čempionato C diviziono turnyre Kaune sekmadienį finale dėl aukso medalių susikovė Ukrainos bei Lietuvos rinktinės.

Pirmasis kėlinys

Kėlinys prasideda dviem Ukrainos komandos atakomis, kurios abi baigiasi sėkmingai.  Lietuviams pavyksta pelnyti tik du taškus. Komandos treneris paprašo minutės pertraukėlės. Po jos lietuviams pavyksta surengti sėkmingas atakas. Lietuvos komanda pirmą kartą šios dienos rungtynėse persveria rezultatą. (5:4). Ukrainiečiai surengia grėsmingą ataką, tačiau ji nepavyksta. Seka du sėkmingi kraštiečių metimai(9:4).

Ukrainos komandos treneris paprašo minutės pertraukėlės. Po jos sėkminga ukraineičių ataka, į kurią Lietuvos komandos vienintelė mergina K. Lingytė atsako taikliu tritaškiu(12:6). Ukrainiečiams pasiseka pelnyti du taškus. Ką tik pasižymėjusi mergina toliau atakuoja - dar vienas tritaškis varžovų krepšyje (17:8). Ukrainos komandai nepasiseka sustabdyti lietuvių. Viena po kitos - sėkmingos mūsų komandos atakos (23:10).

Likus pusei minutės iki kėlinio pabaigos Lietuvos komanda turi trylikos taškų pranašumą (25:12), tačiau paskutinėmis minutėmis ukrainiečiai skirtumą sumažina, pelnydama du taškus (25:13).

Antras kėlinys

Ukrainos komandai nesiseka gynyboje. Kėlinio pradžioje lietuviai pelno keturis lengvus taškus, didindami pranašumą iki penkiolikos taškų (29:14) . Lietuvos komanda žaidžia puikiai suderintą krepšinį: gera gynyba ir greitos atakos. Ukrainiečiams nepavyksta pavyti lietuvių (31:14).

Įpusėjus kėliniui ukrainiečiams pavyksta pelnyti keturis taškus. Lietuvos komandai fiksuojama trečioji pražanga.(35:18)

Po pertraukėlės nesėkmingas atakas surengia abi komandos. Pražanga baudžiama Lietuvos komanda. Rezultatas nesikeičia. Gindamiesi prasižengia ukrainiečiai. Lietuvos komanda pataiko vieną baudos metimą. Ir surengia sėkmingą ataką. (40:18)

Lietuvos komanda antrame kėlinyje jau prasižengia keturis kartus. Iki didžiosios pertraukos likus dvidešimčiai sekundžių atakuoti bando lietuviai, tačiau jiems nepavyksta. Rezultatas - 40:20 Lietuvos komandos naudai.

Trečias kėlinys

Pirmosios dvi kėlinio minutės nerezultatyvios abiem komandoms. Pirmuosius kėlinio taškus pelno Ukrainos komanda. Lietuviai atsirevanšuoja tuo pačiu (42:22). Sužaidus pusę trečiojo kėlinio geriau sekasi Ukrainos krepšininkams. Jie šią atkarpą laimi rezultatu 6:2. Lietuvos komandos treneris paprašo minutės pertraukėlės (42:26). Abi komandos rengia greitas atakas, tačiau greitai sugrįžta ir į gynybą. Lietuviai ir ukrainiečiai pelno po du taškus (44:28).

Kita lietuvių ataka pasibaigia sėkmingai, tačiau gynyboje mūsų komanda prasižengia. Ukrainiečiai pelno vieną baudos metimą ir po to dar surengia sėkmingą ataką (46:31). Lietuviai į tai atsako sėkmingomis dviem atakomis (50:31). Likus minutei iki kėlinio pabaigos ukrainiečiai sumažina atsilikimą dar dviem taškais.

Ketvirtas kėlinys

Pirmuosius paskutiniojo kėlinio taškus vėl pelno varžovų komanda, tačiau lietuviai atsako taip pat sėkminga ataka. (52:35) Ukrainos komandai pasiseka pelnyti dar keturis taškus, po kurių Lietuvos rinktinės strategas paprašo minutės pertraukėlės (52:39).

Lieka žaisti šešias minutes. Po minutės pertraukėlės Lietuvos komanda meta vieną baudą, kurią pataiko. Ukrainiečiai į savo sąskaitą įsirašo dar du taškus (53:41).

Lietuviai nepasiduoda ir surengia dvi sėkmingas atakas, pelnomi keturi taškai (57:41). Likus žaisti keturias minutes, Lietuvos komanda pelno du taškus su pražanga. Atotrūkis padidinamas iki devyniolikos taškų (60:41). Ukrainos komanda jau prasižengusi šiame kėlinyje keturis kartus.

Likus kiek daugiau nei pusantros minutės iki rungtynių pabaigos komandoms nepavyksta pelnyti taškų. Sirgalių tribūnos jau pradeda švęsti pergalę. Rezultatas nepakitęs. Per likusį laiką nė viena komanda į krepšį nepataiko.

Lietuvos rinktinė tampa Europos krepšinio vežimėliuose C diviziono čempionais!

Nugalėtojams K.Lingytė pelnė 21 tašką, V.Stravinskas - 14, K.Virkutis - 11 taškų.