Lietuvos krepšininkai patyrė pirmąją nesėkmę pasaulio čempionato atrankoje

2019 metų pasaulio vyrų krepšinio čempionato antrojo atrankos etapo J grupės rungtynėse ketvirtadienį Lietuvos rinktinė išvykoje 65:70 (24:20, 11:22, 18:11, 12:17) nusileido Italijos krepšininkams.

Tai buvo pirmoji mūsiškių nesėkmė planetos pirmenybių atrankoje. Lietuviai jau buvo užsitikrinę vietą pasaulio čempionate.

Po 10 žaidimo minučių mūsų šalies komanda pirmavo 24:20, tačiau antrajame kėlinyje aikštės šeimininkai atitrūko ir prieš ilgąją pertrauką įgijo septynių taškų pranašumą 42:35. Per trečiąjį ketvirtį lietuviams pavyko pasivyti varžovus ir išlyginti rezultatą 53:53. Pusę paskutinio kėlinio mūsiškiams nepavyko pelnyti taškų, o italai jų surinko septynis ir 36-ąją min. pirmavo 60:53. Likus žaisti 3 min., lietuviai sumažino atsilikimą iki dviejų taškų 58:60, tačiau Italijos krepšininkai, likus 22 sek., vėl nutolo (67:60) ir išsaugojo pergalingą rezultatą.

Lietuvos rinktinei 15 taškų pelnė Mantas Kalnietis (6 rez. perd.), 10 - Jonas Mačiulis (10 atk. kam.), 9 - Renaldas Seibutis, po 6 - Martynas Echodas ir Rokas Giedraitis, 5 - Eimantas Bendžius, 4 - Edgaras Želionis, po 3 - Martinas Gebenas ir Mindaugas Girdžiūnas, po 2 - Adas Juškevičius ir Arnas Butkevičius.

Italijos komandoje (7 pergalės/2 pralaimėjimai) 13 taškų surinko Awudu Abassas, 11 - Achille Polonara (7 atk. kam.), 8 - Pietro Aradori (7 atk. kam.).

Lietuviai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 36-40 (puolime - 6-18).

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais sekmadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje su Kroatijos krepšininkais.

Antrajame pasaulio čempionato atrankos etape žaidžia 24 komandos, suskirstytos į keturias grupes. Joms įskaityti pirmojo etapo rezultatai. Į pasaulio čempionatą pateks po tris geriausias grupių ekipas.