Lietuvos rinktinės gynėjai stebėjo krepšinio kovas, žaidžiamas vienas prieš vieną

2017-07-31 14:55

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatai ir treneriai įdėmiai stebėjo jaunųjų krepšininkų kovas pagrindinėje Palangos gatvėje. Tai vasaros sostinėje prasidėjo tradicinis „Sprite“ talentų kovų vienas prieš vieną turnyras.

Lietuvos rinktinės žaidėjai Martynas Gecevičius ir Mindaugas Girdžiūnas bei rinktinės treneris Ramūnas Šiškauskas aptarinėjo perspektyviausių jaunųjų krepšininkų kovas bei patys su krepšinio sirgaliais varžėsi įvairiose rungtyse.

„Puikus renginys, daug žmonių, geras oras“, – sakė gynėjas M.Gecevičius. – Smagu, kad jaunimui yra tokia galimybė žaisti, kovoti dėl prizų, išbandyti savo jėgas. Kieviena kartą kai tu gerini savo individualų žaidimą,tai judi į priekį. Puikus renginys. Šiuolaikiniame krepšinyje žaidimas vienas prieš vieną yra itin svarbus, kuo tu individualiai stiprenis, tuo esi geresnis žaidėjas“.

„Šiais laikais itin svarbu žaidimas vienas prieš vieną, krepšinis tuo ir remiasi“, – sakė Mindaugas Girdžiūnas. Smagu, kad tiek daug jaunų žmonių žaidžia krepšinį, domisi rinktine.

Lietuvos krepšinio federacija jau dešimt metų kartu su „Sprite“ organizuoja analogų Lietuvoje neturintį krepšinio turnyrą, kurio metu jaunieji talentai gali atskleisti savo individualius sugebėjimus.

Palangoje, pirmame atrankiniame etape, Palangoje varžėsi kiek daugiau nei 300 jaunųjų krepšininkų.

Vyriausiųjų vaikinų grupėje (gim. 2000 – 2001 m.) pirmąją vietą užėmė Arvydas Toliušis, antras liko Tautvydas Kupstas, trečias – Daivaras Dulkė. Vyriausių merginų grupėje nugalėtoja tapo Saulė Mikelionytė, antra liko Ugnė Kučinskaitė, trečia – Emilė Grigaliūnaitė.

2002 – 2003 metais gimusių vaikinų grupėje pirmą vietą užėmė Gabrielius Mažeika, antras liko Laurynas Virbalas, trečias – Emilis Butkus. Mergaičių grupėje pirmą vietą užėmė Aistė Švėgždaitė, antra liko Raminta Gailiūnaitė, trečia – Kamilė Salickaitė.

Pačių mažiausiųjų amžiaus grupėje (gim. 2004 – 2005 m.) pirmą vietą iškovojo Rokas Jocys, antras liko Mantas Overlingas, trečias – Modestas Babraitis. Mergaičių grupėje nugalėtoja tapo Justė Jocytė, antra buvo Neda Pliatkutė, o trečia Danguolė Pupkevičiūtė.

Šiais metais kvalifikacinių turnyrų nugalėtojams atiteko „Sprite“ firminės kuprinės, gėrimo pakuotės ir diplomai. Finalo antros vietos laimėtojai savo amžiaus grupėje laimėjo „Elektromarkt“ 300 eurų vertės čekius, o nugalėtojams atiteko 1000 eurų vertės „Nike“ dovanų čekiai bei specialios Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerio Sigito Kavaliausko treniruotės. Absoliučios įskaitos nugalėtojas taip pat džiaugsis 1000 eurų „Elektromarkt“ čekiu.

„Sprite“ talentų kovų antrasis atrankinis etapas vyks rugpjūčio 11 dieną Kaune. Finalas rugpjūčio 25 dieną vyks Vilniuje.