"Lietuvos rytas" apmaudžiai pralaimėjo Sankt Peterburgo "Spartak" krepšininkams

2014-02-03 19:15
basketnews.lt

Lemiamą akimirką gynyboje suklydę Vilniaus „Lietuvos ryto“ (8-5) krepšininkai patyrė trečiąjį pralaimėjimą paeiliui VTB Vieningoje lygoje.

Aleksandro Petrovičiaus auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje po dramatiškos kovos 83:84 (15:17, 29:23, 14:21, 25:23) nusileido legionierių vedamai Sankt Peterburgo „Spartak“ (5-8) komandai.

Ketvirtojo kėlinio viduryje po Joshua Bostico dvitaškio rezultatas tapo lygus (67:67), tačiau tada Renaldas Seibutis ir Stevanas Jelovacas pelnė po tris taškus, Juanas Palaciosas pridėjo dvitaškį bei 8 taškus paeiliui surinkęs „Lietuvos rytas“ įgijo saugų atotrūkį (75:67).

Tada vilniečiai sulaukė rusų atsako – 9:2 spurtavę svečiai panaikino Vilniaus klubo pranašumą ir išlygino rezultatą (81:81). Sėkmingai puolime rungtyniavęs Palaciosas įveikė varžovų gynybą bei po Zabiano Dowdello pelnė du taškus (83:81).

Po minutės pertraukėlės į aikštę grįžęs McGrathas ėmėsi iniciatyvos pats, tačiau buvo užspaustas aikštės kampe bei perdavė kamuolį Jaredui Homanui. Pastarasis pastebėjo iš „Lietuvos ryto“ gynybos gniaužtų ištrūkusį McGrathą bei atliko perdavimą, po kurio įžaidėjas pelnė taškus iš po krepšio su Omaro Cooko pražangą ir išvedė Sankt Peterburgo klubą į priekį, aikštės šeimininkams palikdamas 4 sekundes (84:83).

„Lietuvos rytas“: Stevanas Jelovacas 18 (8 atk. kam.), Juanas Palaciosas 17 (8/13 dvit.), Renaldas Seibutis 13 (10 rez. perd.), Darius Songaila 11, Tautvydas Lydeka 7.

„Spartak“: Jaredas Homanas 26 (12/18 dvit.), Stevenas Burttas 19 (2/9 trit.), Joshua Bosticas 13, Donaldas McGrathas 12.

Aleksandras Petrovičius („Lietuvos ryto“ vyr. treneris): „Po tokių rungtynių labai sunku kažką pasakyti. Nežaidėme visas rungtynes gerai, tačiau paskutiniame kėlinyje kontroliavome situaciją. Taip jau atsitinka, jeigu negalime atsikovoti kamuolio po savo krepšiu. Galbūt manėme, kad rungtynes jau laimėjome. Paskutinė ataka gavosi taip, kaip ir planavome. Renaldas Seibutis gavo kamuolį, viską atliko puikiai, tačiau prametė. Nežinau, ar rungtynių pabaigoje Omaras Cookas prasižengė prieš Donaldą McGrathą. Pats Omaras sakė, kad jis nieko nepadarė ir pražangos nenusipelnė.“