Lietuvos šešiolikmečių vaikinų krepšinio rinktinė parklupdė vokiečius

2016-02-02 21:31
Turkijos krepšinio federacijos nuotr.

Domanto Vilio vedami Lietuvos šešiolikmečiai vaikinai antradienį atsilaikė prieš vokiečius ir 71:67 (25:19, 15:11, 13:16, 18:21) laimėjo ketvirtas rungtynes iš eilės. Lietuvos U16 vaikinų krepšinio rinktinė išsaugojo tarptautinio turnyro „International Men’s Stars“ Samsuno mieste Turkijoje A grupės lyderės poziciją.

Rungtynes, kaip ir prieš tai tris mačus, lietuviai pradėjo puikiai. Atrodė, kad išvakarėse šeimininkus turkus palaužę Vokietijos krepšininkai bus sutriuškinti. Tačiau vokiečiai neketino nuleisti rankų ir laimėjo du paskutinius kėlinius. Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos persvara buvo ištirpusi iki dviejų taškų, tačiau lietuviai nepaleido pergalės iš savo rankų.

Įspūdingai rungtynes, kurių metu lietuviai pataikė vos 2 iš 14 tritaškių, o vokiečiai – vos 1 iš 14, sužaidė gynėjas D. Vilys. Per 27 minutes jis pelnė 24 taškus (8/9 dvitaškių, 8/11 baudų metimų) ir atkovojo 4 kamuolius.

Dovydas Giedraitis (4/6 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 2/2 baudų metimų) ir Klaidas Metrikis (2/5 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 3/4 baudų metimų) pridėjo po 10 taškų.

Vokietijos rinktinei po 12 taškų pelnė Jonas Matisseckas ir Bruno Vrčičius.

Trečiadienį Lietuvos U16 vaikinų rinktinė žais paskutines turnyro A grupės rungtynes su šeimininkais turkais, kurie 70:64 privertė pasiduoti Latvijos bendraamžius.

Kitas šios grupės rungtynes antradienį Slovėnijos ekipa 65:69 pralaimėjo Bulgarijos komandai.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Lietuva         4 4 0  312:260

2. Turkija         4 3 1  273:233

3. Vokietija       4 2 2  312:281

4. Latvija         4 2 2  281:289

5. Bulgarija       4 1 3  236:315

6. Slovėnija       4 0 4  238:273

Turnyro B grupėje žaidžia Serbijos, Juodkalnijos, Turkijos (U15), Ukrainos, Prancūzijos ir Argentinos ekipos. Dauguma šių komandų dalyvaus ir Europos čempionate. Šio turnyro tikslas, pasak

trenerių – pasitikrinti jėgas su stipriausiomis Europos rinktinėmis, su kuriomis teks susitikti vasarą Europos čempionate.

Pernai analogiškame turnyre Konijoje lietuviai iškovojo antrąją vietą, finalą turkams pralaimėję paskutinę sekundę. Po to Lietuvos šešiolikmečiai iškovojo sidabrą ir Europos čempionate, vykusiame Kaune.

Šių metų šešiolikmečių rinktinė sudaryta daugiausiai iš pirmosios LKF projekto „Talentų U15 karta” laidos. Prieš tai ši komanda užėmė antrąją vietą tarptautiniame Vladimiro Ryženkovo turnyre Minske (Baltarusija).

Vasario 4—6 dienomis tame pačiame Samsuno mieste tarptautiniame turnyre žais ir Lietuvos šešiolikmetės merginos, kurios į Turkiją išvyksta trečiadienį.