LMKL ketvirtfinalyje – intriguojanti Kauno klubų kaktomuša

2015-03-10 19:30
„Aisčių-LSU-Paradis“ komanda įveikė "Fortūną"
„Aisčių-LSU-Paradis“ komanda įveikė "Fortūną" / Lino Šilkaičio (LMKL) nuotr.

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) ketvirtfinalis kauniečiams žada nemenką intrigą. Pirmajame atkrintamųjų varžybų etape akis į akį susidurs trečiąją poziciją užėmusi Kauno „Aisčių-LSU-Paradis“ komanda ir šeštos likusios Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“.

LSU studentės į trečiąją vietą pakilo tik paskutiniame reguliariojo čempionato ture. Kauno komanda antradienį savo aikštėje 63:53 nukovė Klaipėdos „Fortūną“. 16-oji pergalė pirmenybėse Ričardo Maceinos auklėtinėms leido išstumti klaipėdietes (15 pergalių) iš 3-osios pozicijos. Tiesa, rungtynės šeimininkėms nebuvo lengvos. Pirmąjį kėlinį drąsiai pradėjusios viešnios iškart nutolo 17:8. Antras kėlinys prasidėjo kauniečių spurtu 6:0, bet ilsėtis ekipos išėjo dar minimaliai pirmaujant uostamiesčio klubui 27:26.

Per ilgąją pertrauką nuo trenerio pylos gavusios „Aisčių-LSU-Paradis“ krepšininkės padarė tinkamas išvadas ir trečiąjį kėlinį jau laimėjo įtikinamai 20:11. Paskutiniame ketvirtyje klaipėdietės, Linos Aglinskaitės, iš viso per mačą pelniusios 20 taškų, Marinos Solopovos (13 taškų, 4 rezultatyvūs perdavimai) ir Monikos Grigalauskytės (11 taškų ir 12 atkovotų kamuolių) pastangomis, mėgino vytis, bet Kauno klubas išlaikė įtikinamą pranašumą.

Nugalėtojoms daugiausia taškų pelnė Greta Tamašauskaitė (9 atkovoti kamuoliai) ir Neringa Skadaitė - po 15, Jolanta Marmienė (10 atkovotų kamuolių) ir Monika Petrauskaitė - po 11.
Mažiau svarbų, tačiau vis tiek malonų laimėjimą paskutiniame ture įsirašė ir „Hoptrans-Sirenos“. Kauno rajono ekipa jau 4-ąjį kartą šį sezoną nepaliko vilčių čempionato autsaiderei „Šiaulių-Universiteto“ komandai - 78:45 (19:14, 18:10, 20:11, 21:10).

Nors Garliavos sporto centre neskambėjo įprastinės emocingojo Lino Šalkaus replikos, „Hoptrans-Sirenų“ vairininkas vis tiek turėjo pastabų savo auklėtinėms. Juolab, kad antradienio mače jis leido daugiau pasireikšti atsarginėms žaidėjoms.

Nugalėtojoms Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė įmetė 19 taškų, Indrė Mikelėnaitė 14, Gintarė Jasiunskaitė 12, Erika Liutkutė 10.

Viešnioms Silvija Kuodienė surinko 15, Aistė Tamutytė 12 taškų.

„Hoptrans-Sirenos“ reguliarųjį sezoną baigė su 13 pergalių ir 15 pralaimėjimų. Paskutinės likusios šiaulietės vienintelę pergalę pasiekė priešpaskutiniame ture prieš Vilniaus „Jaunuosius talentus“. Šioms abiems ekipoms sezonas jau baigėsi.

Likusios tęs pasirodymą antrajame etape. Kauno ir rajono komandos ketvirtfinalio seriją iki dviejų pergalių pradės jau šeštadienį A.Sabonio krepšinio centro aikštėje. Atsakomasis mačas vyks kovo 17 d. Garliavoje, o prireikus trečiojo – kovo 20-ąją – vėl LSU klubo namų arenoje.