Pergalingas čempionato pasirengimo finišas: Lietuvos rinktinė įveikė Čekiją

Lietuvos rinktinė pergalingai baigė pasiruošimą pasaulio čempionatui. Mūsiškiai po lemiamu metu pataikytų Manto Kalniečio baudos metimų 82:79 įveikė Čekiją.

Likus 14,3 sek. M. Kalnietis šaltakraujiškai realizavo baudos metimus ir Lietuvą išvedė į priekį 80:79. Varžovai taškų nepelnė, o tuomet dar dvi baudas pridėjo Domantas Sabonis.

Galiausiai paskutinėmis sekundėmis Tomašas Satoranski laisvas metė tritaškį, galėjusį išplėšti pratęsimą, bet jo šūvis tikslo nepasiekė.

Lietuvos rinktinė mačo pradžioje lėtai įsibėgėjo ir leido varžovams pabėgti dviženkle persvara. Čekų didžiausias pranašumas siekė 11 taškų (22:11). Į tai Lietuva atsakė spurtu 12:2 ir komandos skyrė tik vienas taškas.

Lietuva trečiajame kėlinyje surengė spurtą 11:4 ir pirmąjį kartą pirmavo dviženkliu pranašumu (55:45). Visgi tuo pačiu atsakė čekai ir prieš lemiamą ketvirtį Lietuvos pranašumas siekė tik 1 tašką.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus 7 minutes Čekija jau pirmavo 4 taškais (77:73), tačiau tuomet Jonas Mačiulis smeigė tritaškį, o galiausiai pergalė buvo pasiekta baudos metimais.

Rungtynių eiga

2:2, 1 min.: Pirmuosius taškus dėjimu pelno Satoransky. Valančiūnas pataiko abi baudas.

4:4, 2 min.: Kalnietis Lietuvą išveda į priekį, tačiau Hrubanas atsako dvitaškiu.

8:4, 3 min.: Auda du taškai, dvitaškį prideda ir Satoransky.

8:4, 4 min.: Valančiūnas susitvarko su Balvino gynyba.

10:8, 5 min.: Balvinas atsako dėjimu į krepšį. Pirmieji Sabonio taškai.

14:8, 6 min.: Bohačiko keturi lengvi taškai, po kurių pertraukėlės prašo Adomaitis.

17:8, 7 min.: Schilbo tritaškis.

19:8, 8 min.: Dar du Schilbo taškai.

19:11, 9 min.: Lekavičiaus tolimas šūvis.

22:14, 10 min.: Tritaškiu atsako Peterka, tuo pačiu pasižymi Ulanovas.

Čekija: Blake’as Schilbas 5, Tomašas Satoransky ir Jaromiras Bohačikas po 4.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 4, Lukas Lekavičius ir Edgaras Ulanovas po 3.

22:16, 11 min.: Penktasis Ulanovo taškas.

24:18, 12 min.: Pirmieji Grigonio taškai. Satoransky metimas iš po krepšio.

27:23, 13 min.: Lekavičiaus dvitaškis. Kuzminsko dėjimas su Balvino pražanga. Satoransky smeigia tritaškį.

27:25, 14 min.: Kuzminsko du taškai.

29:28, 15 min.: Seibutis Lietuvą išveda į priekį. Auda pasižymi dvitaškiu.

34:28, 16 min.: Hrubano trys taškai su pražanga. Balvinas kala į krepšį.

34:31, 17 min.: Butkevičius ir Seibutis pataiko po tritaškį.

36:38, 19 min.: Sabonis pataiko vieną baudą. Seibutis už techninę pražangą įmetą baudos metimą. Butkevičius realizuoja abi baudas. Lengvi Auda taškai iš po krepšio.

39:42, 20 min.: Vyorolo trys taškai. Sabonis kala į krepšį. Taiklios Seibučio baudos.

Čekijos rinktinė: Tomašas Satoransky 9, Patrikas Auda 6.

Lietuvos rinktinė: Renaldas Seibutis 9 (2/2 trit.), Edgaras Ulanovas, Arnas Butkevičius, Lukas Lekavičius, Mindaugas Kuzminskas ir Domantas Sabonis po 5.

41:44, 21 min.: Valančiūno dvitaškis.

41:46, 22 min.: Grigonio metimas iš dviejų taškų zonos.

45:52, 23 min.: Giedraitis smeigia tritaškį, Satoransky atsako dvitaškiu. Kalniečio tolimas šūvis.

45:55, 24 min.: Dar vienas Kalniečio tritaškis. Lietuva pirmąjį kartą pirmauja dviženkle persvara.

50:57, 25 min.: Peterkos tritaškis ir Valančiūno dvitaškis. Bohačiko du taškai.

53:57, 26 min.: Bohačikas smeigia ir tritaškį.

56:59, 27 min.: Peterko Lietuvos pranašumą mažina iki 1 taško. Jankūnas atkovoja kamuolį puolime ir pelno dvitaškį.

58:61, 28 min.: Jankūnas prideda taiklias baudas. Satoransky pelno 13-ąjį tašką.

60:63, 29 min.: Sabonio dvitaškis. Taiklios Vyoralo baudos.

64:65, 30 min.: Keturi Audos taškai. Sudėtingas Lekavičiaus dvitaškis.

Čekijos rinktinė: Tomašas Satoransky 13.

Lietuvos rinktinė: Renaldas Seibutis 9, Mantas Kalnietis 8, Lukas Lekavičius ir Domantas Sabonis po 7.

66:65, 31 min.: Bohačiko du taškai.

66:67, 32 min.: Kuzminskas pataiso Sabonio metimą.

68:69, 33 min.: Balvinas krauna į krepšį. Sabonio lengvas dvitaškis.

70:71, 34 min.: Kuzminskas įveikia varžovo gynybą, o Balvinas vėl deda į krepšį.

73:73, 35 min.: Dar du Kuzminsko taškai. Bohačikas vėl pasižymi tolimu šūviu.

77:73, 37 min.: Peterkos ir Hrubano dvitaškiai.

77:75, 38 min.: Valančiūno dvitaškis.

79:78, 39 min.: Balvinas realizuoja baudas. Mačiulio tolimas šūvis.

79:80, 40 min.: Satoransky prameta abi baudas. Kalnietis Lietuvą išveda į priekį. Sabonis pataiko abi baudas.

Šį mačą praleido Martinas Gebenas ir Žygimantas Janavičius. Po šio mačo Dainius Adomaitis paskelbs galutinį rinktinės dvyliktuką.

Rinktinė turnyre Pietų Korėjoje jau sutriuškino šeimininkų ir Angolos komandas.

Abi pergales pasiekė ir Čekija, tad šio mačo nugalėtoja tapo ir draugiško turnyro Seule laimėtoja.

Tai buvo devintosios Lietuvos rinktinės draugiškos rungtynės. Iki šiol mūsiškiai pasiekė penkias pergales.