Medalių vasara: Lietuvos šešiolikmečių rinktinė tapo Europos čempionais

2022-08-20 21:19
basketnews.lt

Lietuvos 16-mečių rinktinė tapo Europos čempionais.

Stop kadras

Tomo Purlio auklėtiniai finale 77:68 (24:19, 22:13, 13:17, 18:19) palaužė Ispanijos krepšininkus.

Paskutinį syki Lietuvos U16 rinktinė Europos pirmenybėse triumfavo 2008 m.

Tai buvo jau trečias Lietuvos finalas jaunimo čempionatuose šią vasarą. Anksčiau Lietuvos U20 vaikinų rinktinė iškovojo sidabrą, o U18 merginos užkopė ant aukščiausios pakylos.

Antrojo kėlinio pabaigoje spurtavę lietuviai į ilgąją pertrauką išsinešė 14 taškų persvarą (46:32), tačiau varžovai trečiajame ketvirtyje nukirpo deficitą ir pavojingai priartėjo (47:53).

Likus 3 minutėms iki rungtynių pabaigos Miquelis Llompartas dvitaškiu dar labiau priartino besivejančius ispanus arčiau lietuvių (67:70). Tada iniciatyvos ėmėsi Nojus Indrušaitis, kuris pataikė tik vieną baudos metimą (71:67), o Mario Supery atsakė tuo pačiu (68:72).

Komandos apsimainė klaidomis, o tiksint paskutinėms 34 sekundėms baudų stojo mesti Kasparas Jakučionis. Jis taip pat pataikė tik vieną baudą (73:68), tačiau netrukus vėl stojo prie baudų metimo linijos ir tąkart neklydo (75:68).

Ikeras Garmendia dar bandė tolimu metimu gelbėti ispanus, bet kamuolį atsikovojusi Lietuvos rinktinė išgyveno paskutinių sekundžių nervų karą ir galiausiai triumfavo.

Lietuvius puolime tempė Mantas Laurenčikas, kuris per 30 minučių surinko 26 taškus (4/7 dvit., 4/4 trit., 6/8 baud.), 6 atkovotus kamuolius, rezultatyvų perdavimą, 8 klaidas, 3 perimtus kamuolius bei 23 naudingumo balus.

Tiek pat naudingumo balų surinko ir Jakučionis. Jis per 28 minutes pelnė 15 taškų (0/4 dvit., 3/6 trit., 6/11 baud.), sugriebė 11 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo, perėmė 5 kamuolius ir blokavo metimą.

Mačo eiga:

2:2, 1 min.: Laurenčikas atidaro rungtynes. Supery lygina rezultatą.

4:2, 2 min.: Narvilos kablys.

7:7, 3 min.: Caroto ir Diazo atsakymas. Laurenčiko tritaškis.

9:9, 4 min.: Llomparto ir Raupelio dvitaškiai.

13:11, 5 min.: Llomparto ir Laurenčikas apsimaino taškais. Raupelio dvitaškis.

15:13, 6 min.: Indrušaičio metimas.

19:15, 7 min.: Smirnovo dvitaškis ir baudos. Supery pelno taškus.

22:17, 8 min.: Indrušaičio baudos. Raupelio prasiveržimas. Ispanijos minutės pertraukėlė. Caroto dvitaškis.

24:19, 9 min.: Supery ir Buika apsimaino taškais.

Lietuva: Mantas Laurenčikas 7, Nedas Raupelis 6, Kristupas Smirnovas 4.

Ispanija: Mario Supery 8, Jorge'as Carotas 5.

27:21, 12 min.: Garmendia baudos. Laurenčiko tolimas metimas.

34:21, 14 min.: Buteliausko dvitaškis. Jakučionio tritaškis. Ispanijos minutės pertraukėlė. Raupelis pataiso metimą.

34:25, 15 min.: Supery ir Carotas švelnina deficitą. Lietuvos minutės pertraukėlė.

37:25, 16 min.: Jakučionio tolimas metimas.

39:27, 18 min.: Raupelio metimas iš po krepšio. Supery atsakymas.

42:29, 19 min.: Miguelis greitajame puolime. Jakučionio tritaškis.

46:32, 20 min.: Laurenčiko dvitaškis. Garmendia pataiko tritaškį. Indušaičio prasiveržimas.

Lietuva: Mantas Laurenčikas ir Nedas Raupelis po 10, Kasparas Jakučionis 9.

Ispanija: Mario Supery 12, Jorge'as Carotas 7.

46:34, 22 min.: Veros baudos.

48:34, 23 min.: Raupelis pralaužia ledus.

48:37, 24 min.: Supery smeigia tritaškį.

48:39, 25 min.: Supery pjausto lietuvių gynybą.

53:42, 26 min.: Caroto ir Laurenčiko baudos. Supery ir Laurenčikas apsimaino taškais.

53:42, 27 min.: Laurenčikas išprovokuoja pražangą.

55:47, 28 min.: Supery ir Buika apsimaino taškais. Garmendia tritaškis.

57:47, 29 min.: Laurenčiko baudos.

59:49, 30 min.: Raupelio baudos. Supery dvitaškis.

Lietuva: Mantas Laurenčikas 17, Nedas Raupelis 14.

Ispanija: Mario Supery 23, Jorge'as Carotas 8.

61:49, 31 min.: Laurenčiko dvitaškis.

61:56, 32 min.: Supery 7 taškai paeiliui.

61:58, 33 min.: Valero dvitaškis su pražanga. Lietuvos minutės pertraukėlė.

65:58, 34 min.: Laurenčiko 4 taškai paeiliui. Ispanijos minutės pertraukėlė.

68:61, 35 min.: Laurenčikas smeigia tritaškį. Miguelis atsako tuo pačiu.

70:65, 36 min.: Raupelis pataiso metimą. Caroto baudos. Diazo dvitaškis.

70:67, 37 min.: Llomparto dvitaškis.

71:67, 39 min.: Indrušaičio baudos.

Lietuviai pusfinalyje nugalėjo graikus (77:61), o ispanai įveikė prancūzus (78:64).

Lietuvos rinktinės gretose pagal rezultatyvumą ir naudingumą pirmauja Nojus Indrušaitis. Jis turnyre vidutiniškai renka po 16,7 taško ir 11,8 naudingumo balo.

Be pralaimėjimų žygiuojantys lietuviai aštuntfinalyje 97:48 sutriuškino Daniją, grupių etape 73:41 palaužė Prancūziją, 80:73 pranoko Nyderlandus bei 98:69 įveikė Izraelį.