N. Calatheso nesulaikęs „Žalgiris“ patyrė trečiąjį pralaimėjimą iš eilės

Kauno „Žalgiris“ (3-6) Eurolygoje patyrė trečiąją nesėkmę iš eilės. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai po kovos iki paskutinių sekundžių 85:86 (16:19, 17:22, 20:23, 32:22) krito prieš Atėnų „Panathinaikos“ (5-4).

Po dviejų dienų, ketvirtadienį, „Žalgiris“ namuose priims Belgrado „Crvena Zvezda“.

Pirmojo kėlinio pabaigoje „Panathinaikos“ išsiveržė į priekį (17:16) ir daugiau niekada neatsiliko.

Didžiausias „Žalgirio“ baudėjas susitikime buvo asmeninį tritaškių rekordą Eurolygoje pagerinęs Nickas Calathesas. Gynėjas per 27 minutes pelnė 19 taškų (2/3 dvit., 5/7 trit.,), atliko 12 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 32 naudingumo balus.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Panathinaikos“ pranašumas pasiekė 12 taškų ribą (69:57), bet Jockas Landale’as ir Lukas Lekavičius surinko po penkis taškus ir „Žalgiris“ priartėjo iki 68:74.

Prasidėjus paskutinei minutei Marius Grigonis pelnė penkis taškus ir likus 30,4 sek. „Žalgirio“ atsilikimą sumažino iki 3 taškų – 79:82. Visgi gynyboje rizikavęs „Žalgiris“ suteikė erdvės Ioanniui Papapetrou, kuris įkrovė į krepšį ir „Pao“ suteikė penkių taškų pranašumą.

Likus 2,2 sek. Artūras Milaknis pataikė tritaškį su pražanga ir deficitas buvo nukirptas iki 84:86. Snaiperis norėjo specialiai nepataikyti, bet kamuolys įkrito į krepšį atsimušęs nuo lentos.

„Žalgiris“ turėjo prasižengti, o Tyrese’as Rice’as prametė abi baudas. Visgi lemiamas Jocko Landale'o metimas buvo per trumpas.

„Žalgirio“ komandoje Zachas LeDay surinko 15 taškų, o po ilgosios pertraukos taškų nepelnė.

„Žalgirio“ ekipoje Edgaras Ulanovas pataikė 9 baudas iš 10 bandymų, vieną dvitaškį ir rungtynėse pelnė 11 taškų.

Istorinį pasiekimą šiose rungtynėse užfiksavo ir Paulius Jankūnas, kuris peržengė 3000 taškų, pelnytų stipriausioje Senojo žemyno lygoje, ribą.

„Žalgiris“: Zachas LeDay 15, Lukas Lekavičius 14, Jockas Landale’as 12 (4/6 trit., 8 atk. kam.), Artūras Milaknis ir Edgaras Ulanovas – po 11, Marius Grigonis 9.

„Panathinaikos“: Nickas Calathes 19 (5/7 trit., 12 rez. perd., 5 atk. kam., 32 naud. bal.), DeShaunas Thomasas 13, Ioannis Papapetrou 12 (5 atk. kam.), Jimmeris Fredette’as 11, Georgios Papagiannis 8.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisPanathinaikosEurolyga