Neįveikiamas barjeras: „Žalgiris“ trečią kartą šį sezoną nusileido „Neptūnui“

Klaipėdos „Neptūnas“ (18-5) lieka neįkandamu riešutu Kauno „Žalgirio“ (20-3) komandai. Kazio Maksvyčio auklėtiniai sekmadienį Betsafe – LKL rungtynėse namie 81:71 (23:15, 25:22, 16:19, 17:15) įveikė čempionų titulą ginančius kauniečius ir juos palaužė trečią kartą šį sezoną.

Tai – pirmas kartas per pastaruosius 17 sezonų, kai „Žalgiris“ LKL reguliariajame sezone tai pačiai komandai pralaimėjo trečią kartą. Paskutinį sykį toks atvejis buvo užfiksuotas 2001-2002 m. sezone, kai tris sykius buvo nusileista tuometiniam Vilniaus „Lietuvos rytui“.

Maksvyčiui tai buvo 13-oji karjeros pergalė prieš „Žalgirį“.

Šeimininkai nuo mačo pradžios išsiveržė į priekį (13:5), o po pirmųjų 20-ies minučių turėjo dviženklį pranašumą – 48:37.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė ir, po Laimono Kisieliaus tolimo metimo, komandas jau skyrė 14 taškų (64:50). Du iš eilės Edgaro Ulanovo tolimi metimai trečiojo kėlinio pabaigoje leido svečiams sumažinti atsilikimą iki vienženklio – 56:64.

34-ąją dvikovos minutę Brandonas Daviesas „Žalgirio“ atsilikimą sumažino iki keturių taškų (64:68), tačiau tuomet „Neptūnas“ surengė spurtą 9:1 (77:65) ir užtikrintai užbaigė rungtynes – 81:71.

Lietuvos čempionai išprovokavo 32 pražangas bei realizavo 29 baudos metimus iš 41 bandymo. Tuo metu šeimininkai 24 kartus privertė varžovus prasižengti bei pataikė 21 baudos metimą iš 28 bandymų.

Kauniečiams nepadėjo traumas besigydantys Nate'as Woltersas bei Antanas Kavaliauskas. Mačą taip pat praleido komandos kapitonas Paulius Jankūnas, kuriam buvo suteikta poilsio.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 16, Tomas Delininkaitis 14, Simas Galdikas 12 (9 atk. kam.), Osvaldas Olisevičius 8.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 22, Leo Westermannas 17, Edgaras Ulanovas 11.