LKL pusfinalis: "Neptūnas" Prienuose panaikino 15 taškų deficitą ir išplėšė pergalę

2014-05-15 17:30
Vytauto Liaudanskio nuotr.

Ketvirtadienį Klaipėdos "Neptūnas" svečiuose žaidė pirmąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio rungtynes su Prienų "TonyBet" komanda. Visą laiką atsilikinėję klaipėdiečiai rungtynių pabaigą sužaidė puikiai ir šventė pergalę 78:77. Jie serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1:0. Antrosios rungtynės vyks gegužės 18 dieną uostamiestyje.

Pirmuosius du taškus pelnė "TonyBet" krepšininkas Laimonas Kisielius. Į tai klaipėdietis Martynas Mažeika atsakė tolimu metimu - 2:3.

Netrukus Valdas Vasylius pelnė 4 taškus iš eilės ir 3 min. "Neptūnas" įgijo 5 taškų persvarą - 2:7.

7 min. Vaidas Čepukaitis rezultatą išlygino - 12:12. Tačiau tuoj pat tritaškį švystelėjo V.Vasylius - 12:15. Po pirmojo kėlinio Prienų krepšininkai atsilikinėjo 17:23.

Antrojo kėlinio pradžioje Edgaras Ulanovas "Neptūno" persvarą padidino iki 8 taškų (17:25).

13 min. L.Kisielius aikštės šeimininkų atsilikimą sumažino iki 3 taškų (24:27). Tačiau iš toli pataikė M.Mažeika (24:30).

14 min. Prienų ekipa atsilikinėjo 26:30.  Antrojo kėlinio viduryje komandas skyrė tik 1 taškas (31:32). 19 min. Žygimantas Janavičiuspagaliau persvėrė rezultatą 'TonyBet" naudai - 35:34.

Komandos išėjo ilsėtis Virginijaus Šeškaus auklėtiniams pirmaujant 39:36.

Trečiąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo svečiai - po M.Mažeikos tritaškio ir Vytauto Šarakausko dvitaškio jie pirmavo 39:41.

23 min. po V.Šarakausko tolimo metimo klaipėdiečiai įgijo 3 taškų persvarą - 41:44.  Tačiau tada du tritaškius iš eilės pataikė Mindaugas Lukauskis, du taškus pridėjo Martynas Linkevičius ir 26 min. jau 49:44 pirmavo prieniškiai.

Nuo to laiko aikštės šeimininkai vis labiau tolo, o 30 min. įgijo net 15 taškų persvarą - 61:46.

Trečiojo kėlinio pabaigoje Justas Sinica tritaškiu "Neptūno" atsilikimą sumažino iki 12 taškų (61:49).

33 min. J.Sinica tolimu metimu uostamiesčio komandos atsilikimą sumažino iki 6 taškų (65:59).  Tačiau 36 min. "TonyBet" vėl nutolo - 70:59.

Vis dėlto "Neptūnas" baltos vėliavos nesiruošė kelti. Klaipėdiečiai po truputį mažino atsilikimą, o 38 min. po M.Runkausko metimo komandas skyrė tik 3 taškai - 70:67.

Mačo pabaigą kur kas geriau sužaidė svečiai. Likus žaisti 1 sekundę M.Mažeika taikliu dvitaškiu išplėšė pergalę "Neptūnui' - 77:78.