Nukraujavęs „Neptūnas“ pranoko svečius iš Bonos

Klaipėdos „Neptūnas“ (5-7) iškovojo triuškinamą pergalę namuose ir tęsia kovą dėl bilieto į FIBA Čempionų lygos aštuntfinalį. Tomo Rinkevičiaus auklėtiniai „Švyturio“ arenoje 93:68 (20:15, 23:17, 24:18, 26:18) pranoko Bonos „Telekom Baskets“ (7-5) bei revanšavosi už nesėkmę pirmajame rate Vokietijoje.

Uostamiesčio ekipai šiandien padėti negalėjo Darrinas Dorsey, kuriam atsinaujino kojos trauma. Antrajame kėlinyje „Neptūnas“ neteko ir veterano Tomo Delininkaičio. Gynėjas pasitempė dvigalvį raumenį, o sužeidimo rimtumas paaiškės tik po išsamesnių tyrimų.

Kovingumo pavyzdžiu tapo įžaidėjas Žygimantas Janavičius, mačo išvakarėse stipriai negalavęs bei praleidęs rytinę treniruotę. Atakų organizatorius antrajame ketvirtyje varžovams iš Bonos kirto dviem tolimais metimais ir įžiebė šeimininkus spurtui.

Deividas Gailius tapo rezultatyviausiu mačo žaidėju, vien iki ilgosios pertraukos surinkusiu 13 taškų. Uraganinį puolimą užsukęs „Neptūnas“ po dviejų kėlinių pirmavo dviženkle persvara 43:32.

Aikštelės šeimininkai galingą spurtą atliko trečiojo kėlinio pabaigoje – Mato Jogėlos tolimas paženklino atkarpą 12:2, po kurios Tomo Rinkevičiaus auklėtiniai įgijo tuo metu rekordinę 20 taškų persvarą – 67:47.

Skambiai sirgalių palaikomas „Neptūnas“ aukšta nata užbaigė dvikovą ir Vokietijos klubą sutriuškino 93:68. Rungtynių pabaigoje progos pasireikšti sulaukė ir jaunasis įžaidėjas Tadas Pažėra.

Pergalingame mače klaipėdiečiai demonstravo fantastišką pataikymą – tikslą pasiekė 58,3 proc. dvitaškių, 45,8 proc. tritaškių bei 85,7 proc. baudų metimų.

Uostamiesčio ekipa aktyviai dairosi žaidėjų rinkoje, krepšininkų, galinčių sustiprinti „Neptūno“ sudėtį.

Artėjantį savaitgalį klaipėdiečiai „Betsafe–LKL“ čempionate nežais. Svarbų kitos savaitės mačą Stambule pasitinkantis „Neptūnas“ perkėlė dvikovos su Alytaus „Sintek-Dzūkiją“ datą.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 25 (3/6 trit., 27 naud. bal.), Osvaldas Olisevičius 24 (4/6 trit., 27 naud. bal.), Žygimantas Janavičius 16 (10 rez. perd., 26 naud. bal.), Matas Jogėla 10.

„Telekom Baskets“: Benjaminas Simonsas 14, Bojanas Subotičius ir Trey Jonesas – po 11.