Pavykęs K. Maksvyčio debiutas: Lietuva lengvai atsispyrė link pasaulio čempionato

Kazio Maksvyčio debiutas neprisvilo – Lietuvos krepšinio rinktinė (1-0) iškovojo pirmąją pergalę atrankoje į 2023-ųjų pasaulio čempionatą.

Lietuviai namuose F grupės dvikovoje 89:69 sutriuškino Bulgariją (0-1).

Trenerio sprendimu mačui nebuvo registruoti Arnas Velička ir Martinas Gebenas, o Mindaugas Kuzminskas dar neprisijungė prie rinktinės.

Rungtynes geriau pradėjo bulgarai, kurie pirmajame kėlinyje susikrovė ankstyvą 7 taškų persvarą (11:4).

Visgi pabudę lietuviai, vedami 9 taškus per atkarpą pelniusio Osvaldo Olisevičiaus, atsakė 5 tritaškiais ir spurtu 25:0, o po Martyno Echodo dvitaškio pranašumas antrajame kėlinyje pasiekė 18 taškų (29:11).

Kai atrodė, kad užsiliepsnoję lietuviai pradės triuškinti varžovus, bulgarai nepasidavė. Benefisą surengęs Pavlinas Ivanovas per 6 minutes supurtė 17 taškų, o jo vedami bulgarai į pertrauką išėjo turėdami 11 taškų deficitą (31:42).

Pailsėję lietuviai susigrąžino visišką rungtynių kontrolę. Maksvyčio auklėtiniai trečiąjį ketvirtį laimėjo 27:16 ir po 30 minučių turėjo 22 taškų pranašumą (69:47).

Ketvirtasis mačo kėlinys tapo formalumu. Lietuviai išlaikė didelį atstumą ir įsirašė pirmąją pergalę atrankoje.

Nesulaikomai lietuvių gretose rungtyniavo Olisevičius, kuris per 24 minutes surinko 20 taškų (1/1 dvit., 6/8 trit.), 9 atkovotus kamuolius, rezultatyvų perdavimą, klaidą ir 29 naudingumo balus.

Aukštaūgiai Laurynas Birutis ir Gytis Masiulis surinko po 10 taškų.

Lietuviai atliko 29 rezultatyvius perdavimus, o iš varžovų klaidų surinko 33 taškus.

Po pertraukos mūsiškiai visiškai neutralizavo Ivanovą, kuris antroje mačo dalyje viso labo sukrapštė 3 taškus.

Iš viso bulgaras surinko 20 taškų (2/4 dvit., 5/9 trit., 1/2 baud.), 4 atkovotus kamuolius ir 17 naudingumo balų.

Pirmadienį lietuvių laukia mačas Čekijoje su šeimininkais. Pradžia – 18 val. Lietuvos laiku.

Lietuva: Osvaldas Olisevičius 20 (6/8 trit, 9 atk. kam.), Laurynas Birutis ir Gytis Masiulis (2 blokai) po 10, Eigirdas Žukauskas 9, Deividas Gailius (8 rez. perd., 1/5 trit.) ir Martynas Echodas (8 atk. kam.) po 8, Arnas Butkevičius 7 (3 per. kam.), Margiris Normantas 6, Vytenis Čižauskas ir Eimantas Bendžius po 3, Tomas Dimša 3 (0/4 dvit., 1/5 trit.),

Bulgarija: Pavlinas Ivanovas 20 (5/9 trit.), Ventsislavas Petkovas 9 (4 rez. perd.), Čavdaras Kostovas 7.