Permainingame mače Kėdainiuose – 42-ejų M. Lukauskio karjeros rezultatyvumo rekordas

Mindaugas Lukauskis per du su puse kėlinio surinko 25 taškus ir iš viso pelnęs 33 taškus pagerino dar 2001 metais fiksuotą savo karjeros rezultatyvumo rekordą. Vis dėlto, vienas lauke – ne karys: 42-ejų veterano vedama Alytaus „Dzūkija“ (4-6) patyrė skaudų pralaimėjimą.

Itin prastai startavę, tačiau iki galo kovoję dzūkai išvykoje krito prieš Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ (3-7) krepšininkus, kurie iškovojo pergalę 83:78 (26:10, 19:26, 29:20, 9:22) bei turnyrinėje lentelėje pakilo į aštuntąją vietą.

Vienas ant savo pečių „Dzūkiją“ tempęs M. Lukauskis sužaidė rezultatyviausias savo karjeros rungtynes: puolėjas per 35 minutes įmetė 30 taškų (4/4 dvit., 6/12 trit., 4/5 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir surinko 28 naudingumo balus.

Kėdainiuose nuo pirmųjų minučių sąlygas diktavo šeimininkai, kurie jau pirmajame kėlinyje atsiplėšė 22:4. Prasidėjus antrajam ketvirčiui Gedimino Petrausko auklėtiniai varžovus triuškino jau 28:10.

Įpusėjus susitikimui alytiškiai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki vienženklio skaičiaus (38:45), tačiau „Nevėžis-Optibet“ netrukus vėl įjungė aukštesnę pavarą ir atstatė rekordinę persvarą – 74:56.

Nors atrodė, kad paskutinysis ketvirtis gali būti tik formalumas, „Dzūkijos“ krepšininkai rankų nenuleido – jie spurtavo 13:2 bei likus žaisti dvi minutes prisivijo 75:80. Visgi per likusį laiką krepšys abiem komandoms buvo užsirišęs, todėl galiausiai triumfavo šeimininkai.

„Nevėžis-Optibet“: Marius Valinskas 15, Vytenis Čižauskas (7 atk. kam., 8 rez. perd.) ir Rihardas Kuksikas po 13, Svenas Smajlagičius ir Amaras Sylla (7 atk. kam.) po 12.

„Dzūkija“: Mindaugas Lukauskis 33, Aleksandaras Aranitovičius 13, Joshua Newkirkas 12 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Justas Furmanavičius 6 (6 atk. kam.).