Pertraukos lyg nebūta: ties tritaškio linija liepsnojęs „Rytas“ suvarpė „Juventus“

Beveik dvi savaites dėl komandoje įsisukusio koronaviruso nežaidęs Vilniaus „Rytas“ (23-6) grįžo pergalingai.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje 88:82 (23:21, 22:12, 27:23, 16:26) pranoko Utenos „Juventus“ (20-12) ir dar labiau sustiprino antrąją poziciją turnyrinėje lentelėje.

„Juventus“ į lemiamą šturmą pakilo pačioje dvikovos pabaigoje. Mindaugas Kupšas pataikė tris baudas, Ignas Vaitkus atliko du sėkmingus reidus link krepšio ir likus žaisti pusantros minutės komandas skyrė 5 taškai – 78:83.

Vis tik prieš prasidedant paskutinei mačo minutei Ivanas Buva pataikė vieną, Gytis Radzevičius – abi baudas ir atstatė saugią „Ryto“ persvarą, kurios vilniečiams pakako iki susitikimo pabaigos (86:78).

„Rytas“ šiame mače pataikė 15 tritaškių iš 26 (57 proc.) ir tolimus metimus metė beveik taikliau nei baudų metimus (13 iš 22, 59 proc.).

„Rytas“ antrojo kėlinio pabaigoje po Arno Butkevičiaus taškų greitajame išpuolyje įgijo 16 taškų pranašumą (45:29), bet „Juventus“ grįžo į rungtynes po ilgosios pertraukos.

Ignas Vaitkus atseikėjo tritaškį, Mindaugas Kupšas pelnė taškus iš po krepšio, Martynas Gecevičius pridėjo dar vieną tolimą metimą, o „Juventus“ laimėjo atkarpą 12:6 bei sumažino deficitą iki 6 taškų – 53:59.

Vis tik tuomet dar galingesniu spurtu atsakė „Rytas“. Andrew Goudelockas pataikė iš toli, Lukas Uleckas surinko greitus 5 taškus iš eilės ir svečių pranašumas išaugo iki 15 taškų – 70:55.

„Ryto“ pergalę kiek apkartino Dovio Bičkauskio trauma. Įžaidėjas antrajame kėlinyje įsirėžė į reklaminį stendą ir susižeidė čiurną. G. Žibėnas po rungtynių sakė, kad krepšininkui atsinaujino smulki trauma, tačiau tikimasi, kad įžaidėjas ilgam iš rikiuotės neiškris.

„Ryte“ per pastarąsias dvi savaites koronavirusu buvo užsikrėtę keturi krepšininkai ir vyr. treneris G. Žibėnas, kuris šiandien jau vadovavo savo auklėtiniams. Sostinės ekipai nepadėjo Augustas Marčiulionis bei Kristjanas Kitsingas.

„Juventus“ ekipai nepadėjo traumuoti Vaidas Kariniauskas ir Bryantas Crawfordas.

„Juventus“: Mindaugas Kupšas 20 (6/7 dvit., 8/10 baud.), Ignas Vaitkus 17 (5/8 dvit.), Žygimantas Skučas 11 (2/7 dvit., 1/5 trit.).

„Rytas“: Arnas Butkevičius 16 (3/4 trit.), Ivanas Buva 15 (4/8 dvit.), Gytis Radzevičius 14 (3/3 trit., 9 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 13 (4/6 trit.), Andrew Goudelockas 11 (2/8 dvit.).

Šiame straipsnyje: rytasJuventuskrepšinis