Prancūzų žabangose įstrigę 18-mečiai lietuviai eliminuoti iš kovos dėl pasaulio čempionato

Antrą mačą iš eilės Europos čempionate pralaimėjusi Lietuvos jaunių U18 rinktinė kitą vasarą turės ilsėtis.

Karolio Abramavičiaus auklėtiniai Izmire 60:80 (22:18, 8:24, 16:21, 14:17) nusileido Prancūzijos rinktinei ir nepateko į 2023 m. pasaulio U19 čempionatą.

Į pasaulio pirmenybes bilietus gauna penkios geriausios Europos čempionato rinktinės. Lietuviai ketvirtfinalyje 61:64 dramatiškai krito prieš šeimininkę Turkiją, o pirmoje kovoje dėl penktosios vietos, kuri garantuotų patekimą į pasaulio čempionatą, nusileido prancūzams.

Lietuviams lieka vienintelis mačas šiame čempionate. Kovoje dėl 7 vietos mūsiškiai turės įveikti Italijos ir Izraelio poros pralaimėtojus.

Abramavičius šiam mačui neregistravo trijų sergančių žaidėjų – Arūno Rimkaus, Mato Vokietaičio ir Kajaus Leliuko.

U18 rinktinė neįvykdė LKF uždavinio – visoms jaunimo komandoms buvo iškeltas tikslas užimti 1-6 vietas.

Lietuvos rinktinės neišgelbėjo puikus Pauliaus Murausko rezultatyvumas. Jis per 31,5 minutės pelnė 27 taškus (2/10 dvit., 3/9 trit.), iš kurių 14 (iš 16 bandymų) jis surinko prie baudų metimo linijos.

Taip pat P. Murauskas pridėjo 4 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir 18 naudingumo balų.

Motiejus Krivas per 32 minutes surinko 6 taškus (3/6 dvit., 0/1 trit., 0/1 baudų), 14 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvius perdavimus ir 16 naudingumo balų.

Prancūzų gretose 5 minutes gavo pasireikšti Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ atstovas Darylas Doualla. Jis pelnė 2 taškus (0/1 trit., 2/2 baudų) ir sukaupė 1 naudingumo balą.

Lietuvos rinktinė šiame mače suklydo 19 kartų, kai varžovai – 12.

Pirmajame kėlinyje lietuvius į priekį tempė P. Murauskas, kuris surinko 8 taškus. Mūsiškiai antrojo ketvirčio pradžioje turėjo 6 taškų pranašumą (24:18), bet tada krepšys užsirišo.

Prancūzai supančiojo lietuvių puolimą, o užsikūrusios greitos atakos leido antrąjį ketvirtį baigti atkarpa 24:6. Taip lietuvių deficitas išaugo iki dviženklio (30:42).

Po pertraukos prancūzai startavo atkarpa 6:0 ir įgijo rekordinį 18 taškų pranašumą (48:30). Lietuviai bandė kilti į šturmą ir po P. Murausko baudų priartėjo iki 11 taškų (40:51). Nepaisant to, varžovai iki kėlinio pabaigos vėl pabėgo (63:46).

Ketvirtajame kėlinyje intrigos įplieksti nepavyko – prancūzai išlaikė dviženklį pranašumą ir tęsia kovą dėl likusio bilieto į pasaulio čempionatą.

Prancūzija: Zacharie Perrinas 13, Kymany Houinsou 11.

Lietuva: Paulius Murauskas 27 (2/10 dvit., 3/9 trit., 14/16 baudų), Kajus Kublickas 8 (4/6 dvit., 5 kld.), Emilis Bartninkas 7, Motiejus Krivas 6.

Šiame straipsnyje: PrancūzijaEuropos Čempionatas