Puolimo banga Tel Avive nunešė „Real“ į Eurolygos finalo ketvertą

Sergio Llullas vėl surengė nuostabų pasirodymą, o Madrido „Real“ uraganinis puolimas garantavo jiems vietą Eurolygos finalo ketverte.

Pablo Laso auklėtiniai išvykoje 87:76 (25:22, 26:19, 22:20, 14:15) palaužė Tel Avivo „Maccabi“ ir ketvirtfinalio seriją laimėjo sausu rezultatu – 3-0.

„Real“ Eurolygos finalo ketverte nežaidė nuo 2019-ųjų, o titulą paskutinį kartą iškovojo 2018-aisiais.

Eurolygos pusfinalyje, kuris įvyks Belgrade gegužės 19-ąją, „Real“ susitiks su „Barcelonos“ ir Miunheno „Bayern“ ketvirtfinalio poros laimėtoju.

Ispanijos klubas tapo pirmuoju finalo ketverto dalyviu, visas dvikovas prieš varžovus laimėjęs dviženkle persvara – +10, +29 ir +11.

Madrido klubas Tel Avive šeimininkavo nuo pirmųjų minučių ir 19-ąją minutę komandas jau skyrė 14 taškų – 51:37.

Po pertraukos šeimininkai rodė atsigavimo ženklus ir buvo sumažinę atsilikimą iki 5 taškų (61:66), bet Vincentas Poirier pataikė tris baudas, o S. Llullas su ketvirčio sirena smeigė tritaškį ir „Real“ nurūko – 73:61.

Per paskutines 10 minučių karališkasis klubas kontroliavo įvykius aikštėje ir varžovų arčiau savęs nebeprisileido.

Tel Avivo klubo fanai Eurolygos atkrintamųjų laukė nuo 2015-ųjų. Finalo ketverte klubas nežaidė nuo auksinių 2014-ųjų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo S. Llullas, per 22 minutes pelnęs 18 taškų (6/9 dvit., 1/4 trit., 3/4 baud.). Jis taip pat atkovojo 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 19 naudingumo balų.

Madrido ekipos gretose naudingumu išsiskyrė Guerschonas Yabusele, kurio sąskaitoje per 36 minutes buvo 16 taškų (4/4 dvit., 2/3 trit., 2/5 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 25 efektyvumo balai.

Tel Avivo komandai Scottie Wilbekinas per 33 minutes pelnė 22 taškus (6/11 dvit., 2/10 trit., 4/5 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 16 naudingumo balų.

„Maccabi“: Scottie Wilbekinas 22 (6/11 dvit., 2/10 trit.), Jamesas Nunnally 17 (4/10 dvit., 6/6 baud., 5 atk. kam.), Ante Žižičius 10 (5/7 dvit., 2 blok.), Jalenas Reynoldsas 9, Derrickas Williamsas 8.

„Real“: Sergio Llullas 18 (6/9 dvit., 6 rez. perd.), Guerschonas Yabusele 16 (4/4 dvit., 2/3 trit., 8 atk. kam., 25 naud.), Vincentas Poirier 14 (4/5 dvit., 6/8 baud., 6 atk. kam., 2 blok.), Nigelas Williamsas-Gossas ir Walteris Tavaresas (2 blok.) po 9, Adamas Hanga 8 (4/7 dvit., 10 atk. kam., 4 rez. perd.).