Rusijoje kapituliavęs "Lietuvos rytas" palaidojo šansus žengti į kitą etapą

2015-12-09 19:03
basketnews.lt
basket.fc-zenit.ru nuotr.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (2-7) ekipa Sankt Peterburge subyrėjo ketvirtajame kėlinyje ir atidavė savo likimą į Saratovo „Avtodor“ klubo rankas. Vilniečiai svarbiose Europos taurės turnyro rungtynėse svečiuose 84:92 (25:27, 19:12, 23:22, 17:31) nusileido vietos „Zenit“ (8-1) ekipai.

Šis pralaimėjimas lėmė bet kokių „Lietuvos ryto“ vilčių žlugimą. Vilniečiai net ir pralaimėjimo Sankt Peterburge atveju dar būtų turėję teorinių vilčių, tačiau visus Lietuvos klubo optimistinius skaičiavimus nubraukė Salonikų PAOK pergalė namuose prieš Saratovo „Avtodor“ – 104:99.

Rungtynių Rusijoje pradžia „Lietuvos ryto“ krepšininkams nieko blogo nežadėjo – dideles spragas gynyboje sėkmingais puolimo veiksmais kompensavę Arvydo Gronskio auklėtiniai trečiojo kėlinio pabaigoje dar turėjo aštuonių taškų pranašumą (56:64).

Visgi ketvirtasis kėlinys prasidėjo aikštelės šeimininkų renesansu. „Zenit“ krepšininkai spurtavo 7:2 ir po eilinio Ryano Toolsono išpuolio sugebėjo persverti rezultatą (75:74).

Rusijos klubo legionieriaus taškai simboliškai reiškė ir „Lietuvos ryto“ skendimo pradžią. Neilgai trukus budelio darbą perėmė Janis Timma – „Zenit“ spurtavo 8:2, o prie to 6 pelnytais taškais prisidėjęs latvis dar labiau padidino savo komandos atotrūkį (85:79).

Netrukus „Lietuvos rytas“ tarptautinį sezoną pradėjo gelbėti greitais puolimo veiksmais ir pražangomis gynyboje, tačiau netaiklūs metimai ir aikštės šeimininkų šaltakraujiškumas prie baudų metimų linijos lėmė septintąją vilniečių nesėkmę, kuri reiškia ir Lietuvos vicečempionų eliminaciją iš antrojo pagal pajėgumą klubinio senojo žemyno turnyro.

Po traumų atsigavusių priekinės linijos ramsčių Antano Kavaliausko ir Artūro Gudaičio sulaukusi „Lietuvos ryto“ ekipa šiose rungtynėse laimėjo kovą po krepšiais (34-30), tačiau daugiau nei du kartus dažniau už varžovus klydo – 17-8.

„Zenit“: Ryanas Toolsonas 22, Janis Timma 18, Kyle'as Landry 13 (12 atk. kam.).

„Lietuvos rytas“: Kšištofas Lavrinovičius 16, Marius Runkauskas 14 (4/5 trit.), Gediminas Orelikas 13, Antanas Kavaliauskas 11 (8 atk. kam.).