„Rytas“ tritaškiais užliejo lyderio netekusias „Pieno žvaigždes“

Septyni Vilniaus „Ryto“ (9-5) krepšininkai pataikė bent po tritaškį, rezultatyviausiai pasirodęs Martynas Echodas surinko 20 taškų bei sostinės klubas LKL fronte sugrįžo į pergalių kelią.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai svečiuose 93:72 (24:15, 24:13, 29:21, 16:23) nušlavė antrajame kėlinyje Pauliaus Petrilevičiaus netekusias Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (5-9).

Antradienį Europos taurėje susmeigę 18 tritaškių ir pasiekę turnyro sezono rekordą, šį kartą vilniečiai Aukštaitijoje iš toli pataikė 14 metimų iš 25 (56 proc.).

Mindaugas Girdžiūnas nuo tritaškio linijos realizavo 4 iš 5 metimų, Deividas Sirvydis – 3 iš 4, Terrellas Holloway – 2 iš 2, Dovis Bičkauskis – 2 iš 3, Karolis Giedraitis, Francisco Cruzas ir Eimantas Bendžius įmetė po vieną.

„Rytas“ vertėsi be kojos traumą patyrusio Camerono Bairstow, kurio vietą rotacijoje užėmė dubleris Ąžuolas Tubelis. 17-metis per 13 minučių prametė keturis metimus ir sykį nesėkmingai mėgino atlikti dėjimą, sugriebė 3 kamuolius, užsidirbo 3 pražangas bei surinko -5 naudingumo balus.

18-metis Marekas Blaževičius rungtyniavo 13 minučių, per kurias pasižymėjo 7 taškais (3/7 dvitaškiai, 1/1 baudos), sugriebė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 4 sykius pažeidė taisykles ir užfiksavo 5 balų naudingumą.

Tuo metu 15 minučių rungtyniavęs K. Giedraitis surinko 5 taškus (1/2 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai) ir 6 naudingumo balus.

Daugiausiai „Ryto“ gretose žaidė Echodas, aikštėje praleidęs 27 minutes. Be D. Sirvydžio ir Eimanto Bendžiaus (21 min.) daugiau niekas nerungtyniavo daugiau nei 20 minučių.

„Pieno žvaigždės“ antrojo ketvirčio viduryje prarado P. Petrilevičių, kuris ties tritaškio linija kontakto metu susižeidė koją ir daugiau aikštėje nebepasirodė. Per pusseptintos minutės jis pasižymėjo 6 taškais (3/6 dvitaškiai) ir 2 atkovotais kamuoliais.

Iki šio susitikimo puolėjas fiksavo 13,8 taško ir 15,8 naudingumo balo vidurkius.

„Pieno žvaigždės“: Trevoras Thompsonas 14 (11 atk. kam.), Miha Lapornikas 13, Johnas Gillonas 9 (4 rez. perd.).

„Rytas“: Martynas Echodas 20 (9/12 dvit.), Deividas Sirvydis 17 (3/4 trit.), Mindaugas Girdžiūnas 12 (4/5 trit.), Terrellas Holloway 10.