„Ryto“ krizė tęsiasi: vilniečiai kapituliavo prieš „Pieno žvaigždes“

Lietuvos krepšinio lygoje užfiksuota viena didžiausių sezono staigmenų. Šeštadienio pavakarę Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (4-4), dėka titaniško Tomo Lekūno pasirodymo, namuose 82:79 (28:15, 17:23, 14:26, 23:15) tėškė antausį Vilniaus „Rytui“ (6-3) ir iškovojo skambiausią sezono pergalę.

Pasvaliečiai rungtynes pradėjo tarsi ant sparnų ir varžovus užklupo visiškai nepasiruošusius.

Terorizuoti svečių iš sostinės gynybą jau nuo pirmųjų rungtynių minučių pradėjo tris tolimas bombas įskraidinęs Tomas Lekūnas, o iš puolėjo žaidimo vadeles į savo rankas perėmė buvęs Vilniaus „Ryto“ krepšininkas Karolis Giedraitis.

Kartu sudėjus šie du krepšininkai per pirmąją rungtynių dalį pelnė 27 iš 45 savo ekipos taškų. Tiesa, susikurtos dviženklės persvaros „Pieno žvaigždėms“ ilgai išlaikyti nepavyko ir prieš pertrauką ekipas skyrė 7 taškai (45:38).

Pylos nuo Donaldo Kairio pertraukos metu gavę LKL vicečempionai pagaliau išgirdo savo stratego prašymus sukrusti gynyboje ir trečiajame kėlinyje taškų nepraleido beveik 7 minutes, o tuo pačiu spurtuodami 17:0 greitai nurūko į priekį (55:45).

Kėlinio pabaigoje trijų tritaškių per tris atakas solo pasirodymą surengė ir Mindaugas Girdžiūnas, savo klubui sukūręs rekordinę persvarą (64:53), tačiau pasvaliečiai niekur nesitraukė.

11 pelnytų taškų lemiamą ketvirtį pradėjęs T.Lekūnas vienas pats šeimininkams sugrąžino persvarą (68:67), o rungtynių nugalėtojo klausimas sprendėsi paskutinėmis mačo minutėmis.

Likus kiek daugiau nei minutei po A.Milutinovičiaus tritaškio šeimininkai pirmavo 5 taškais (80:75), tačiau „Rytas“ skirtumą sušvelnino iki minimumo ir ėmėsi pražangų taktikos.

B.Mirkovičius šaltakraujiškai sumėtė baudų metimus (82:79), o lemiamu galėjęs tapti C.McCullough tritaškis skriejo pro šalį – dramatišką pergalę šventė „Pieno žvaigždės“.

T.Lekūnas šiame mače pelnė net 29 taškus ir surinko 36 naudingumo balus.

„Ryto“ nuo trečiojo pralaimėjimo iš eilės LKL ir ketvirtojo apskritai neišgelbėjo ir ilgai lauktas papildymas priekinėje linijoje – rungtyniavo tiek nykščio traumą išsigydęs Martynas Echodas, tiek ekipos naujokas Maurice'as Ndouras.

Nepaisant to, vilniečiai minimaliu skirtumu pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (34:35).

Pasvalio „Pieno žvaigždės“: Tomas Lekūnas 29 (9 atk. kam., 11/12 baud., 36 naud. bal.), Karolis Giedraitis 15, Andreja Milutinovičius 12.

Vilniaus „Rytas“: Andrew Goudelockas 18 (5 rez. perd., 24 naud. bal.), Martynas Echodas 16 (8 atk. kam.), Maurice'as Ndouras 13, Mindaugas Girdžiūnas 11.