Sensacingas startas Las Vegase: JAV pralaimėjo Nigerijai

JAV rinktinė sekmadienio naktį sužaidė pirmąsias draugiškas rungtynes pasiruošime Tokijo olimpinėms žaidynėms, o jose – užfiksuotas sensacingas rezultatas.

Greggo Popovichiaus auklėtiniai Las Vegase 87:90 (23:22, 20:19, 21:25, 23:24) nusileido Nigerijos krepšininkams.

Tai buvo pirmasis JAV pralaimėjimas istorijoje prieš Afrikos rinktinę ir tik trečioji nesėkmė nuo 1992-ųjų per draugiškus mačus.

Londono olimpinėse žaidynėse JAV 156:73 sutraiškė Nigeriją ir tai yra didžiausia pergalė turnyro istorijoje.

„Galvoju, kad Nigerija pademonstravo didžiulį fiziškumą, – po mačo kalbėjo G. Popovichius. – Jie padarė didžiulį darbą, pataikė daug tritaškių ir reikia juos pagirti.“

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje svečiai spurtavo 10:3 ir įgijo 8 taškų persvarą (85:77), tačiau per paskutinę minutę Kevinas Durantas pelnė 7 taškus paeiliui ir sugrąžino intrigą – 87:88.

Likus 13 sekundžių Gabe'as Vincentas realizavo baudas (90:87), o Zachas LaVine'as kitoje aikštelės pusėje to padaryti nesugebėjo ir Nigerija džiaugėsi istorine pergale.

„Mes esame susirinkę tik keturias dienas ir daug dalykų man šiandien patiko. Aš net esu patenkintas, – teigė G. Popovichius. – Šis pralaimėjimas nieko nereiškia, jei iš jo nepasimokysime, bet tai gali būti svarbiausias dalykas turnyre, jei išmoksime pamokas.“

„Turime puikią vaikinų grupę ir susitvarkysime, – tęsė JAV strategas. – Nenoriu, kad kažkas galvotų, jog tai – pasaulio pabaiga. Visi nusipelno pagarbos ir mes turime judinti savo užpakalius, kad iškovotume pergales. Kiekvienas iš mūsų tikisi pergalių ir sukelia papildomą spaudimą. Galvoju, kad naujai suburta grupė sunkiose situacijose atrodė gerai.“

Amerikiečiai vertėsi praktiškai normalia rotacija, o starto penketą sudarė Kevinas Durantas, Damianas Lillardas, Bradley Bealas, Jaysonas Tatumas ir Bamas Adebayo.

Tuo metu Nigeriją treniruoja „Golden State Warriors“ štabe dirbantis Mike'as Brownas, o sudėtyje yra šeši NBA žaidėjai.

Nigerijai pergalę nulėmė fantastiškas pataikymas iš toli – 20 tritaškių iš 42 (48 proc.). Tuo metu amerikiečiai realizavo 10 tritaškių iš 24 (42 proc.).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs G. Vincentas per 19 minučių įmetė 21 tašką (0/1 dvit., 6/8 trit., 3/4 baud.) ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Buvęs Panevėžio „Lietkabelio“ įžaidėjas Ike Iroegbu į amerikiečių krepšį per 9 minutes įmetė 11 taškų (3/5 trit., 2/2 baud.).

JAV gretose išsiskyręs K. Durantas surinko 17 taškų (2/8 dvit., 2/5 trit., 7/8 baud.), 5 atkovotus kamuolius ir 4 rezultatyvius perdavimus per 29 aikštėje praleistas minutes.

JAV: Kevinas Durantas 17 (4/13 met.), Jaysonas Tatumas 15 (7 atk. kam.), Damianas Lillardas 14 (3/6 trit.), Bamas Adebayo 11 (4/7 dvit.), Zachas LaVine'as ir Draymondas Greenas po 10.

Nigerija: Gabe'as Vincentas 21 (6/8 trit.), Calebas Agada 17 (4/6 dvit., 3/3 trit.), Ike Nwamu 13 (3/6 trit., 7 atk. kam.), Ike Iroegbu 11 (3/5 trit.).