Šešiolikmetės pranoko Izraelio krepšininkes

2015-08-16 19:13
LKF nuotr.

Antrą pergalę iš eilės Europos jaunučių (iki 16 metų) merginų krepšinio čempionato B diviziono Makedonijoje varžybose iškovojo Lietuvos rinktinė, tapusi penkių komandų D grupės lydere.

Daliaus Ubarto auklėtinės sekmadienį trečiose B diviziono D grupės rungtynėse 76:60 (21:11, 17:16, 17:15, 21:18) nugalėjo Izraelio bendraamžes.

Pasak pranešimo, lietuvės geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (48-38), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (22-19), tiksliau metė tiek dvitaškius, tiek tritaškius. Abi komandos dažnai klydo. Lietuvos krepšininkės kamuolį prarado 31 kartą, Izraelio - 29.

Rezultatyviausia Lietuvos ekipos gretose buvo Karolina Kazočiūnaitė, pelniusi 18 taškų (7 atk. kam., 5 perimti kam.).

15 taškų pridėjo Livija Sakevičiūtė, 12 - Dalia Donskichytė (6 klaidos), 10 - Gabija Šegždaitė (10 atk.kam., 4 rez.perd.).

Pirmosiomis minutėmis lietuvės sunkiai rinko taškus ir įpusėjus ketvirčiui atsilikinėjo 3 taškais (6:9), tačiau vėliau įsibėgėjo ir, pademonstravusios gerą gynybą, sukaupė 10 taškų pranašumą (21:11).

Situaciją aikštėje Lietuvos komanda kontroliavo ir antrajame kėlinyje, kuriame tiksliau žaidė puolime ir išlaikė persvarą savo rankose (30:22). Didesnių problemų varžovės lietuvėms nesukūrė iki pat didžiosios pertraukos (38:27).

Įpusėjus trečiajam ketvirčiui, Izraelio atstovės sumažino atsilikimą iki 8 taškų (43:35), bet labiau priartėti nesugebėjo. Grėsmę pajutusi Lietuvos komanda suaktyvino žaidimą ir prieš lemiamą mačo dalį atstatė dviženklę persvarą (55:42).

Užtikrintai ir ramiai Lietuvos merginos žaidė ir ketvirtajame kėlinyje. Izraelio krepšininkės sunkiai rinko taškus (69:48) ir sukruto tik per paskutines 5 minutes, tačiau rungtynių baigties nepakeitė.

Pirmadienį Lietuvos rinktinė susitiks su tris nesėkmes iš eilės patyrusia pirmenybių šeimininke bei autsaidere žengiančia Makedonijos komanda.

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Lietuva          3 2 1  224:191  5

2. Izraelis         3 2 1  184:166  5

3. Baltarusija      2 2 0  142:125  4

4. Suomija          3 1 2  177:169  4

5. Makedonija       3 0 3  127:203  3

Iš viso pirmajame čempionato Makedonijoje etape keturiose grupėse žaidžia 20 komandų. Į kitą pirmenybių etapą, kuriame rinktinės tęs kovą dėl medalių, pateks dvi geriausios kiekvienos grupės ekipos.