Suomiją įveikusi Lietuvos moterų rinktinė žengė dar vieną žingsnį link Europos čempionato

Lietuvos moterų rinktinė Europos čempionato atrankos B grupėje iškovojo trečiąją pergalę. Paskutiniame kėlinyje spurtavusios lietuvės svečiuose 65:56 nugalėjo Suomiją. Mūsiškes į pergalę vedė 24 taškus pelniusi Kamilė Nacickaitė.

Atrankoje į Europos čempionatą antrąją pergalę paeiliui iškovojo Lietuvos moterų krepšinio rinktinė (3-1).

Rimanto Grigo auklėtinės svečiuose B grupėje 65:56 (20:9, 14:12, 14:18, 17:17) įveikė Suomijos krepšininkes (0-4), kurioms tai buvo jau ketvirtasis pralaimėjimas iš eilės.

Justė Jocytė ir K. Nacickaitė pirmajame kėlinyje taikliais metimais padėjo lietuvėms susikrauti dviženklę persvarą (20:9), kurią viešnios iš Lietuvos išsaugojo iki ilgosios pertraukos (34:21).

Vis tik trečiajame ketvirtyje tritaškiais prapliupusi Awak Kuier priartino Suomijos rinktinę arčiau lietuvių (38:45), o ketvirtojo kėlinio pradžioje komandas skyrė vos 5 taškai – 44:49.

Kertiniu momentu lietuvės spurtavo 6:0 ir vėl susigrąžino dviženklį pranašumą (57:45), o galop ir užtikrintai triumfavo Suomijoje.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose žaidė K. Nacickaitė, kuri per 37 minutes pelnė 24 taškus (1/1 dvit., 4/15 trit., 10/10 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, padarė 3 klaidas, perėmė 2 kamuolius bei surinko 19 naudingumo balų.

Jai geriausiai talkino dvigubą dublį užfiksavusi Giedrė Labuckienė. Pastaroji per 29 minutes surinko 16 taškų (7/11 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), 11 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvius perdavimus, klaidą bei 24 naudingumo balus.

Lietuvės gynyboje sunkiausiai tvarkėsi su 19 taškų pelniusia A. Kuier (3/13 dvit., 4/11 trit., 1/4 baud.) ir 18 taškų pridėjusia Elina Aarnisalo (3/13 dvit., 3/5 trit., 3/4 baud.).

Į Europos čempionatą pateks grupių nugalėtojos ir keturios geriausios antrąją vietą užėmusios rinktinės.

Lietuva: Kamilė Nacickaitė 24 (4/15 trit., 10/10 baud.), Giedrė Labuckienė 16 (7/11 dvit., 11 atk. kam., 24 naud. bal.), Justė Jocytė 9 (4/6 baud.), Gintarė Petronytė 6 (6 atk. kam.).

Suomija: Awak Kuier 19 (3/13 dvit., 4/11 trit., 9 atk. kam.), Elina Aarnisalo 18 (3/13 dvit.), Henna Sandvik ir Anissa Pounds po 4.