Svarbiausiu metu iššovęs „Neptūnas“ palaužė „Rytą“

Klaipėdos „Neptūnas“ (7-4) Lietuvos krepšinio lygoje pasiekė revanšą prieš Vilniaus „Rytą“ (7-3). Tomo Rinkevičiaus kariauna namie po puikaus lemiamo ketvirčio triumfavo 91:84 (16:25, 27:20, 18:20, 30:19).

Klaipėdiečiai pergalių skaičiumi susilygino su „Rytu“, tačiau viena nesėkme mažiau turintys vilniečiai išliko antroje turnyro lentelės vietoje.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Neptūnas“ (14:9), bet tuomet „Rytas“ spurtavo 16:0 ir pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (25:14). Iškart savo sėkminga atkarpa atsakė ir „Neptūnas“, kuris spurtavo 20:6 ir persvėrė rezultatą savo naudai 34:31.

Trečiajame ketvirtyje „Rytas“ vėl atitrūko dviženkle persvara (59:49), o šeimininkai į tai vėl turėjo atsakymą – spurtas 15:6 ir iki minimalaus deficito sumažėjęs deficitas.

Netrukus Tomas Delininkaitis „Neptūną“ išvedė į priekį 73:72, bet tuo sėkminga atkarpa nesibaigė.

Andre Williamsonas pelnė dvitaškį su pražanga, Delinikaitis smeigė ketvirtąjį savo tritaškį ir klaipėdiečiai likus 4 minutėms iki mačo pabaigos atitrūko per penkis taškus (79:74).

Iki susitikimo pabaigos likus 57 sekundėms „Neptūnas“ pirmavo 4 taškais, o Evaldas Kairys stojo mesti baudos metimų. Visgi abu metimai skriejo pro šalį. Vidurio puolėjas rungtynėse pataikė tik 3 baudas iš 10.

A. Williamsonas į tai atsakė dvitaškiu (87:81), bet „Rytui“ viltį atkūrė ir deficitą iki 3 taškų sumažino Deivido Sirvydžio tritaškis (84:87).

Galiausiai T. Delininkaitis pataikė abi baudas, o rungtynes užbaigė dėjimą atlikęs Osvaldas Olisevičius.

Pirmąją šių komandų akistatą Vilniuje laimėjo „Rytas“ 85:75.

Paskutiniame kėlinyje A. Williamsonas ir T.  Delininkaitis pelnė po 7 taškus.

A. Williamsonas sužaidė geriausias savo sezono rungtynes. Jis surinko dvigubą dublį: pelnė 19 taškų (9/12 dvit., 1/1 baudos), atkovojo 10 kamuolių ir surinko 23 naudingumo balus.

Iki tol žaidžiant „Neptūne“ jis daugiausiai buvo įmetęs 12 taškų ir surinkęs 17 naudingumo balų.

Arnas Butkevičius po dviejų kėlinių jau buvo surinkęs 26 naudingumo balus, kai pelnė 14 taškų (1/1 dvit., 2/3 trit., 6/6 baudos), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė vieną kamuolį ir išprovokavo 5 pražangas. Visgi po ilgosios pertraukos jis buvo sustabdytas – pridėjo tik du taškus, o naudingumo balų skaičius ir liko 26.

„Neptūnas“: Andre Williamsonas 19 (9/12 trit., 10 atk. kam.), Tomas Delininkaitis 16 (4/4 trit., 4/4 baudos), Deividas Gailius 11, Tadas Sedekerskis 10 (8 atk. kam.), Žygimantas Janavičius 8 (12 rez. perd.).

„Rytas“: Arnas Butkevičius 16 (7 atk. kam., 26 naud. bal.), Pako Cruzas 14 (7 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 13 (2/3 trit.). Terrellas Holloway 12, Evaldas Kairys 9 (3/10 baudos).

Šiame straipsnyje: NeptūnasrytasLKLkrepšinis