Tiesiai į nokautą „Neptūną“ pasiuntęs „Rytas“ dominavo Klaipėdoje

Įspūdingu spurtu rungtynes Klaipėdoje pradėjęs Vilniaus „Rytas“ (18-5) pratęsė pergalių seriją Lietuvos krepšinio lygoje. Sostinės krepšininkai 80:59 (22:5, 15:18, 18:18, 25:18)) sutriuškino „Neptūną“ (8-16) ir įsitvirtino antroje turnyrinės lentelės pozicijoje.

17:0 – tokiu spurtu vilniečiai pradėjo rungtynes uostamiestyje, „Švyturio“ arenos šeimininkus pasiuntę ne į nokdauną, bet tiesiai į nokautą.

Pirmojo taško „Neptūnas“ šiame mače laukė pusę kėlinio, o pirmojo taiklaus metimo iš žaidimo – beveik šešias minutes.

„Rytas“ pirmąjį ketvirtį laimėjo 17 taškų persvara (22:5), o jų oponentai į rungtynes prisistatė tik antrajame kėlinyje, kuriame pagaliau pradėjo demonstruoti gyvybės ženklus.

Du sykius paeiliui varžovus „apšvarinęs“ Evaldas Šaulys surinko keturis taškus paeiliui (17:30), tačiau labiau priartėti prie LKL vicečempionų „Neptūnui“ iki pertraukos nepavyko – po dviejų kėlinių „Rytas“ pirmavo 37:23.

Trečiojo kėlinuko viduryje „Neptūnui“ pagaliau pavyko deficitą nurėžti iki vienženklio (36:44), tačiau labai trumpam – vilniečiai spurtavo 11:1, netrukus susikrovė rekordinę persvarą ir iškovojo užtikrintą pergalę vietiniame fronte.

Giedriaus Žibėno auklėtiniams tai buvo jau 11-oji pergalė paeiliui Lietuvos krepšinio lygoje (lygos rekordas), o „Neptūnas“ pralaimėjo ketvirtą sykį iš eilės.

Nuo artimiausių persekiotojų – Utenos „Juventus“ krepšininkų – „Rytas“ dabar yra atitrūkęs dvejomis pergalėmis. Uostamiesčio ekipa toliau grumiasi dėl vietos atkrintamosiose ir šiuo metu lieka septinta.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai su 20 taškų rungtyniavo amerikietis Andrew Goudelockas, pataikęs net 8 dvitaškius iš 9.

Po krepšiu ir toliau sau lygių nesuranda kroatas Ivanas Buva – 18 taškų ir 4 atkovoti kamuoliai.

Šeimininkų gretose neatsirado nė vieno krepšininko, kuriam pavyko surinkti dviženklį taškų skaičių. „Neptūnas“ padarė net 26 klaidas, po kurių „Rytas“ pelnė 41 tašką.

„Neptūnas“ šiame mače vertėsi be dviejų labai svarbių gynėjų linijos krepšininkų – Mato Jogėlos ir Darrino Dorsey. Svečių ekipoje nerungtyniavo Kristjanas Kitsingas.

Klaipėdos „Neptūnas“: Evaldas Šaulys (5 per. kam.) ir Džiugas Slavinskas po 9, Giedrius Stankevičius ir Simas Galdikas po 8, Benas Griciūnas 7, Žygimantas Janavičius 5 (10 rez. perd., 17 naud. bal.).

Vilniaus „Rytas“: Andrew Goudelockas 20, Ivanas Buva 18, Arnas Butkevičius, Lukas Uleckas, Dovis Bičkauskis (7 rez. perd., 14 naud. bal.) ir Augustas Marčiulionis (15 naud. bal.) po 7.

Šiame straipsnyje: rytasNeptūnaskrepšinis